Ak tam bolo niečo dôležité uložené (žeby jadrové zbrane?), tak nebolo jednoduchšie to odtiaľ zobrať?
Ak tam bolo niečo dôležité uložené (žeby jadrové zbrane?), tak nebolo jednoduchšie to odtiaľ zobrať?
ad c) Nechcem tu uvádzať nejaké dôkazy guľatosti Zeme, no aj tak vám odporúčam, aby ste sa suseda zootechnika spýtali na celkom jednoduchú vec - ako vysvetlí východ slnka a mesačné fázy na plochej Zemi.
Gény nemusia nutne mutovať. Je v nich uložená veľmi pestrá paleta rozličných možností, ktoré sa vedia veľmi rýchlo pri zmene podmienok aktivovať. Príkladom nech sú plemená psov - poznáme ich množstvo, od čivavy vážiacej kilogram po po stokilové dogy. A napriek tomu, že ide o jediný druh, krížiť sa medzi sebou nedokážu (teda minimálne časť z nich). Je inak zaujímavé, že pes domáci je klasifikovaný dosť sporne, prakticky ide o domestikovanú varietu vlka...
Skrátka všetky podoby plemien psov sú obsiahnuté v ich genóme a aktivovali sa na základe vonkajšieho zásahu - šľachtenia.
Pár poznámok:
- váš osobný vzťah s Chmelárom ma nezaujíma, vyjadrujete sa k nemu iba z vlastného pohľadu a tým pádom spomenuté skutočnosti nemôžem pokladať za objektívne. Okrem toho Chmelár nie je biológ, takže v prípade evolučnej TEÓRIE ide o hádku dvoch laikov.
- celá veda je teória... Je založená na predpokladoch, ktoré vychádzajú z aktuálnych zanlostí o patričnej téme. Každá teória môže miliónkrát priniesť predpokladané výsledky, no jediná odchýlka ju vie znehodnotiť. Príklad? Einsteinove TEÓRIE relativity vyvrátili Newtonove zákony.
- kniha S.J. Goulda, na ktorú sa odvolávate, bola vydaná v roku 1988. Domnievate sa, že za 36 rokov sa v biologickom výskume nič neudialo?
O akej armáde EU hovoríte? Neviete o tom, že Napoleon bojoval s väčšinou silných európskych monarchií (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Prusko, Uhorsko, Rusko...)? Nie je vám známe ani to, že veľké štáty Nemecko a Francúzsko boli odjakživa nepriateľmi a za Hitlera mali nevyrovnané účty ešte z 1. svetovej?
Dôkazom toho, že hrady v novoveku už nemali vojenský význam je tá okolnosť, že sa po 15. storočí už nestavali a začiatkom 18. storočia ich obyvatelia opúšťajú. Panstvo sa sťahuje do pohodlnejších zámkov a kaštieľov, ktoré nemajú žiadne opevnenie...
Hovorí sa, že so starobou prichádza múdrosť. Mnohí však tvrdia, že so starobou prichádza len staroba. A nájdu sa aj takí, u ktorých so starobou prichádza demencia.
Za ktorého brava ste brav?
História nás opakovane učí, že zodpovednosť sa vyvodzuje len voči porazeným.
Pani redaktorka, posledná veta vášho komentára je vulgárna sprostosť. Zvládli by ste odpoveď na otázku prečo by nemali mať dobré meno dvaja ľudia, ktorým dalo v prezidentských voľbách hlas vyše 60% voličov?
Po rozšírení delostrelectva hrady stratili strategický význam.
Všetkých ich pozabíjať nemusel. Niečo mohol nechať dezertovať, niečo mohol stiahnuť do svojej armády, žoldnierom bolo jedno za koho bojujú. Alebo snáď poznáte nejakú zmienku o zajateckých táboroch začiatkom 19. storočia?
On nezriaďoval ani zajatecké tábory. Asi ste nepochopili úplne fakt, že nebral zajatcov.
Koncentračné tábory naozaj nezriaďoval, pretože nebral zajatcov.
Reagoval som na "vojnového darebáka a zločinca". Odporúčam na túto tému prezrieť si Goyov grafický cyklus Hrôzy vojny (Los desastres de la guerra), na webe je obrázkov z neho hocikoľko. Zobrazuje zverstvá, ktoré páchali francúzski (Napoleonovi) vojaci v Španielsku.
Mimochodom - svet má veľké šťastie, že Napoleon nebol v pozícii Hitlera.
V blízkosti Bratislavy nám po ňom zostali dve ruiny hradov - Devín a Pajštún. Dal ich vyhodiť do vzduchu napriek tomu, že z vojenského strategického hľadiska nemali žiadny význam.
Trochu od veci, no predsa o Shakespearovi: minule som si (znovu) pozrel film Kupec benátsky americkej proveniencie s kvalitným hereckým obsadením (Al Pacino, Jeremy Irons). Shylockov monológ na súde v podaní Al Pacina je skvostom hereckého umenia... No ak mám písať o "zvrátenostiach", tak toto dielo je principiálne antisemitské a mnohé citáty z neho by mohli byť označené za trestný čin...
Asi ste nečítali dostatočne pozorne, prikladám kópiu prvej časti odseku:
Dopad na Slovensko
Vzdušné prúdy kontaminované výbuchom preleteli nad územím Česko-Slovenska celkovo trikrát: 30. apríla, 3. až 4. mája a 7. mája 1986. Prvý a tretí prechod zasiahol celé územie Česko-Slovenska, druhý prechod sa vyhol strednému a východnému Slovensku a zasiahol len jeho západnú časť. Keďže pršaním sa z rádioaktívneho mraku uvoľňuje veľké množstvo rádioaktívnych látok, najväčšie škody vznikli práve na takýchto územiach.
Okrem toho je tam pridaný zoznam 10 najviac zasiahnutých slovenských ookresov.
Genitálnu kondíciu riešte na inom fóre.
Kolektív - to nie je stádo rovnakých ovečiek. Je to (povedzme) 20 individualít z ktorých je každý iný somatotyp a má iné požiadavky na individuálny kondičný tréning.
Odporúčame