Samozrejme, že nehlásali to isté, čo Ježiš. Nepostrehli ste, že kresťanstvo sa v priebehu rokov vyvíjalo? Veď na začiatku nemalo ani vlastné sväté písmo, prvotný výber kanonických textov je až z 3. storočia. Ježiš bol sa božieho syna ustanovený hlasovaním na Nikajskom koncile v roku 325 a odtiaľ pochádzajú aj prvé pokusy o uzákonenie božej trojjedinosti. Nič z toho Ježiš nehlásal... A ak chcete o tomto aj naďalej polemizovať, tak si pripomeňme schizmu z 15. storočia, alebo protestantov typu Luther, alebo Kalvín, anglikánov, mormónov a tisíc iných odnoží a siekt, ktoré kresťanstvo vyprodukovalo.


