Úprimne veriaci (napríklad) moslimovia alebo židia nebudú spasení? Čo sa stalo s nepokrstenými biblickými prorokmi, ktorí žili pred Kristom? Išli do pekla, ako o tom písal Dante v Božskej komédii?
Úprimne veriaci (napríklad) moslimovia alebo židia nebudú spasení? Čo sa stalo s nepokrstenými biblickými prorokmi, ktorí žili pred Kristom? Išli do pekla, ako o tom písal Dante v Božskej komédii?
Detinské výhovorky. Keď píšete o predpovediach MIT o kolapse spoločnosti (čo je evidentný výmysel), tak sa pokúste v blogu argumentovať na túto tému. Nenachádza sa v ňom ani skratka MIT, ani slovko kolaps. Pokojne môžete takýmto štýlom tvrdiť, že blog je o nakladaní uhoriek a kto tomu chce niečo o tom vedieť, nech si vyhľadá recept na stránke varecha.sk
Ak vám ide o ľudí ako vy, či ja, tak ani vy, či ja sme neabsolvovali MIT. Do titulku môžete dať aj Zväz záhradkárov, a bude sa týkať oveľa väčšieho množstva ľudí. S obsahom blogu to však bude súvisieť úplne rovnako. Čiže nijako.
Čo sa porušovania pravidiel týka, nech sa páči, tu sú podmienky používania blogu:
https://blog.pravda.sk/podmienky-pouzivania-…
Moja výhrada voči obsahu je v článku 4.5: Za porušenie podmienok používania osobného blogu, ktorý bude mať za následok zrušenie osobného blogu, sa považuje najmä:
zverejňovanie textov, ktorých titulky primárne slúžia na prilákanie čitateľa a s uverejneným textom súvisia okrajovo alebo vôbec, alebo sa v ich titulkoch nachádzajú grafické znaky a prvky na pritiahnutie čitateľa vrátane titulkov písaných veľkými písmenami
biele vločky na ihličí voňali
nocou, tmou
sviečky v oknách svietia
zaplakalo dieťa
traja s darmi na cestu sa vydali
za hviezdou
© spozabukakuk
Tento blog je nepekný podraz. Čo má MIT (Massachusetts Institute of Technology) spoločné s vaším textom? Zneužili ste v titulku meno svetoznámej univerzity len aby ste prilákali čitateľov - to je v rozpore s miestnym kódexom blogera.
Je celkom možné, že nejakí ľudia pomreli aj po požiaroch vianočných stromčekov v domácnostiach. Napríklad od elektrických sviečok, dávnejšej minulosti aj od prskaviek. Treba dodať, že splodiny vznikajúce spaľovaním plastov sú často toxické.
A ktorej konkrétnej kresťanskej konfesii fandíte? Sú lepší katolíci, luteráni, kalvíni, pravoslávni? Koniec koncov aj momóni patria medzi kresťanské náboženstvá, aj Svedkovia Jehovovi. V USA objavíte viaceré puritánske odnože kresťanstva, napríklad Amišov. Výber je pestrý a všetci veria v Krista.
Viete, aj ateizmus je viera - pretože tak, ako sa boh nedá dokázať, tak sa nedá ani poprieť. A ak sa pália konkurenčné sväté knihy, tak ateistova hranica má o jednu knihu viac.
Ako bývalý silný fajčiar si dovolím povedať, že 700 cigariet za deň je sprostosť. Myslím, že to už dokáže spôsobiť otravu nikotínom, aj keď nikotín je škodlivý skôr pri konzumácii, ako pri inhalácii cigaretového dymu.
Na somárovi do Jeruzalema išiel Ježiš, o počte svedkov radšej nepíšem.... Mohamed utiekol z Mekky do Mediny. Tento útek je základom jedného z piatich pilierov islamu - púte do Mekky (hadždž), ktorú by mal absolvovať každý moslim, ktorý ju zvládne fyzicky a finančne.
Neodpovedali ste mi ešte na jednu otázku - ako viete ktorá viera z tých stoviek, ktoré sa na svete prktizujú, je tá správna? A možno by sme si mali podiskutovať aj o pojme viera, pretože ustavičné požadovanie historicky doložených zdrojov nie je viera, ale snaha o POZNANIE. Ktoré je s vierou v protiklade.
Zvládnete prečítať titulok tohto článku? Prinášam vám ho v plnom znení:
Choďte na front vy, odkázali Putinovi matky a manželky mobilizovaných
Biografia by sa mala zakladať na reálnych faktoch. Lenže v niektorých prípadoch skĺzne tiež do roviny fantasy. Ale podobný príklad som vám tiež uviedol - aký je rozdiel medzi legendou o Ježišovi a kráľovi Artušovi?
Predchádzajúcu debatu si dovolím zhrnúť do jednej, vami nezodpovedanej otázky: prečo by som mal veriť práve v Ježiša Krista, keď si môžem vybrať aj z islamu, judaizmu, budhizmu, taoizmu, lamaizmu, hinduizmu. A dokonca si môžem vybrať aj medzi kresťanskými verziami katolicizmom, pravoslávim, anglikánskou cirkvou, luteránmi, kelvínmi, atď., atď.
Ruské vojská bojujú na územiach, ktoré
a) vyhlásili samostatnosť a odtrhnutie od Ukrajiny. Rusko ich uznalo ako samostatné štáty.
b) požiadali o pripojenie k Ruskej federácii a Rusko ich žiadosť akceptovalo.
Ruské vojská ustúpili od Kyjeva ako prejav dobrej vôle pri vyjednávaní o mieri hneď po začatí ŠVO. Úspech tohto vyjednávania priamo zmaril zákaz USA.
Ruské matky posielajú na front 70-ročných vojakov?
Žáner? Niektoré biografie patria do fantasy... Ale nebudem viac písať, sem sa už takmer nič nezmestí. Ak chcete pokračovať, tak otvorte nové diskusné vlákno. Ak nie - tak nie.
Já všecky vědy, knížek na tisíc
jsem louskal sedmdesát let a ještě víc,
nic nezůstalo pro mne tajemstvím –
a nakonec jen vím, že nevím zase nic.
Omar Chajjám (preklad Eva Štolbová)
P.S. Doplňte si k citovaným veršom autora, nech vieme, že to napísal dolnokubínsky bard slovenskej poézie.
Ak tak dobre viete, že sú tam bláboly, tak ich zjavne hlcete skôr vy.
Ak chcete také čosi dokazovať, tak vôbec nechápete význam slova viera. Mimochodom - o Ježišovej existencii neexistuje žiadny súdobý písomný záznam. A ak veríte v zázraky, tak radšej nečítajte nič o kráľovi Artušovi, svätom grále a ani o Červenej čiapočke. Tá mimochodom tiež vstala z mŕtvych...
Odporúčame