Žáner? Niektoré biografie patria do fantasy... Ale nebudem viac písať, sem sa už takmer nič nezmestí. Ak chcete pokračovať, tak otvorte nové diskusné vlákno. Ak nie - tak nie.
Žáner? Niektoré biografie patria do fantasy... Ale nebudem viac písať, sem sa už takmer nič nezmestí. Ak chcete pokračovať, tak otvorte nové diskusné vlákno. Ak nie - tak nie.
Já všecky vědy, knížek na tisíc
jsem louskal sedmdesát let a ještě víc,
nic nezůstalo pro mne tajemstvím –
a nakonec jen vím, že nevím zase nic.
Omar Chajjám (preklad Eva Štolbová)
P.S. Doplňte si k citovaným veršom autora, nech vieme, že to napísal dolnokubínsky bard slovenskej poézie.
Ak tak dobre viete, že sú tam bláboly, tak ich zjavne hlcete skôr vy.
Ak chcete také čosi dokazovať, tak vôbec nechápete význam slova viera. Mimochodom - o Ježišovej existencii neexistuje žiadny súdobý písomný záznam. A ak veríte v zázraky, tak radšej nečítajte nič o kráľovi Artušovi, svätom grále a ani o Červenej čiapočke. Tá mimochodom tiež vstala z mŕtvych...
Slovo Lehota v názve obcí nemá nič spoločné s omeškaním platieb. Pochádza zo stredoveku, keď pri zakladaní nových osád dostávali ich obyvatelia odklad platby daní na určité obdobie (lehotu).
Som tisíc kilometrov od toho, aby som obhajoval liberálov, no tento typ brutálneho vraždenia s nimi nijako nesúvisí. Odvolávate sa na USA, ale tam strieľa hocikto bez ohľadu na politickú, ideologickú, či náboženskú orientáciu. Najznámejší európsky masový vrah, Breivik, bol z úplne opačného politického spektra ako liberáli a streľba v Charlie Hebdo bola tiež úplne inak motivovaná.
Vy pokladáte za "objektívne historické kritérium" keď sa niekto prehlási za božieho syna? V čom je to lepšie voči prehláseniu za Alahovho proroka?
Pán prezident Biden by sa radšej mal vyjadrovať ku streľbe v krajine, ktorú riadi. Ale to by pre samé vyjadrovanie nestíhal tú krajinu riadiť.
To máte stopercentnú pravdu. Musel by som sa zúčastňovať tamojších diskusií aby som to tam (citlivo!) vnímal.
V článku chýba štandardná poznámočka "nebolo možné overiť z nezávislého zdroja", alebo aspoň otrepané "údajne". Nie je pre takéto prípady priliehavé označenie "konšpiračná teória"?
A s čím zdravým to mám porovnávať? Doba je chorá, medzi ľuďmi je plno nenávisti. Dakde to musí vybuchnúť.
A čo ak mu neverím? Alebo čo ak sa spoľahnem na tvrdenie Koránu, v ktorom sa píše, že namiesto Ježiša bol ukrižovaný niekto iný?
No - ja čítam aj SME a Pravdu - a nejaký veľký rozdiel vo verbálnom vyvražďovaní nepociťujem.
Vystrieľanie ktorej z bývalých vlád máte na mysli?
Prepáčte - ale čo mi bráni označiť za špekuláciu základ vášho tvrdenia, Ježiš bol boží syn a po ukrižovaní vstal z mŕtvych? Viete túto špekuláciu niečím reálnym doložiť?
Pýtate sa ma na nezmysel. Pretože názov kresťanstvo je odvodený od mena Kristus.
Poznám však Korán, ktorý má s kresťanstvom a judaizmom spoločný základ - Starý zákon. Korán pozná Ježiša, označuje ho však za proroka, nie za božieho syna.
Koľko zástupcov ÚŠP sedí v rade prokurátorov?
Nemala by škola najskôr odsúdiť útok na svojho dekana? Pani poslankyňa Kolíková ho označila za hanbu akademickej obce...
P
Plíniov text (doplním ide o Plínia mladšieho) poznám len sprostredkovane, no dá sa vraj z neho vyčítať, že kresťanov z ničoho neobviňuje a všetky konania voči nim sa viedli za bežné priestupky, bez ohľadu na vierovyznanie.
Odporúčame