Veď ste nepoužili žiadny konkrétny názov - takže čo porovnávate?
Veď ste nepoužili žiadny konkrétny názov - takže čo porovnávate?
Uviedol som napríklad VSS a VSŽ v Košiciach, Calex Zlaté Moravce, alebo Slovnaft. Napísal som o panelákoch, o sídliskách, ktoré boli vybudované prakticky v každom meste, zvlášť som uviedol Prievidzu, Handlovú a Podunajské Biskupice (budované v 60-tych rokoch). Mám vám vypisovať nejakých 200 slovenských miest, ktoré majú vybudované panelové sídliská? Mám vám vymenovať všetky slovenské priehrady?
Ak si myslíte, že spomenuté podniky zanikli, tak ste vedľa. Tie podniky boli sprivatizované počas divokej kapitalizácie v 90-tych rokoch. A transformovali sa podľa nových majiteľov, napríklad v BAZ Bratislava sídli dnes Volkswagen, VSŽ sa volá US Steel. Mnohé prosperujúce podniky boli vyrabované, vytunelované a zlikvidované, občas to robila aj priamo vláda SR (kauza Hydrostav) No a potom tu máme aj privatizáciu energetiky - čím myslím elektrárne, plynárne, vodárne. Nič z toho nezaniklo, len zmenilo majiteľov... Chcete ešte niečo konkrétnejšie?
Prečo teda neporovnávate?
Neviete čo som vymenoval??? Vy nedokážete prečítať príspevok, na ktorý ste reagovali? Skúste byť, prosím, konkrétnejší : ČO NEPREŽILO SKÚŠKU ČASOM?
Nemôže. Pretože Izrael nie je členom OBSE.
Reagoval som na váš príspevok, v ktorom tvrdíte, že väčšinu podnikov zobrali komunisti pôvodným majiteľom. Vymenoval som aj stavby a podniky, ktoré boli vybudované až po roku 1948, teda neboli nikomu zobraté.
A dodám, že z toho, čo vybudovali tí neschopní komunisti, žijeme ešte aj teraz, viac ako 30 rokov po prevrate.
A v čom je problém? Ústava USA bola prijatá v roku 1787 a platí dodnes. Bez zmeny, len k nej neskôr bolo prijatých niekoľko dodatkov, dnes ich je 27.
Ktorú priehradu zobrali pôvodným majiteľom? Zobrali pôvodným majiteľom aj panelákové sídliská? Alebo aj sídliská nepanelové, aké boli vybudované v 60-tych rokoch v Prievidzi, v Handlovej, v Podunajských Biskupiciach a v mnohých iných mestách? Zobrali pôvodným majiteľom aj VSS a VSŽ v Košiciach, Calex Zlaté Moravce, Slovnaft Bratislava a tisíce iných podnikov?
Hm, žeby pani Krištúfková bola Ficovou milenkou? To sa mi akosi nezdá.
Byt, o ktorom sa tu vedú ťažké obvinenia, je vo vlastníctve NR SR. Je úplne jedno, či v ňom niekto reálne býva, alebo nie - aj prázdny treba vykurovať, platiť tam za inštalovaný elektromer, vodomer a možno aj plynomer. Raz za čas tam treba poslať aj upratovačku, aby vyvetrala, utrela prach, prípadne pustila na chvíľu vodu kvôli doplneniu výparu zo sifónov, technicky presnejšie zápachových uzávierok.
O koľko viac zaplatia daňoví poplatníci ak by v tom byte Pellegrini naozaj býval? A koľko ušetrí Pellegrini za platby v byte, ktorý on sám vlastní? Nie sú tu reči o strašidelnom vykrádaní príspevkov daňových poplatníkov len húpe kecy?
P.S. Ohľadne prdov by bolo vhodné spomenúť si na kedysi populárny "prd vo vesmíre". Autorom toto interesantného slovného spojenia bol onehdá vtedajší predseda NR SR Richard Sulík. On osobne, nie jeho hovorca.
Mohli by ste objasniť pojem "kvalitný denaturák"? Podľa čoho sa hodnotí jeho kvalita a ako ho dokážete identifikovať podľa pachovej stopy, ktorú zanecháva?
Upravte si, prosím, svoje tvrdenie o Che Guevarovi. O tom, že by mal byť bandita a masový vrah. Píše sa o ňom aj v rozsiahlom článku Pravdy, pokúste sa prečítať si to:
To neviem, ale napríklad pri bombardovaní Drážďan vo februári 1945 zahynuli desaťtisíce civilistov. Najnišší uvádzaný údaj je 25000, ale vraj je reálnejšie číslo 50-75000. Drážďany boli vtedy z vojenského hľadiska bezvýznamný cieľ, nemali ani protileteckú ochranu. Mŕtvi boli takmer všetci civilisti a dá sa predpokladať, že medzi nimi bolo niekoľko tisíc detí.
Podobné veci sa dajú napísať aj o bombardovaní Hamburgu, alebo o tragédiách v Hirošime a Nagasaki. Podobné svinstvá sa však diali aj na druhej strane, napríklad bočas boja o Britániu. Najznámejšie sú nálety na Londýn a Coventry. A samozrejme - sú aj neletecké masové likvidácie obyvateľstva, napríklad z rasových, alebo politických dôvodov.
Antisemitizmus (bez antisionizmu) znamená, že neznášam Židov a snažím sa ich vyhnať do Izraela. Keby som to aplikoval na Maďarov, tak na to máme aj všeobecne známy slogan: Maďari za Dunaj!
Nezachádzate priďaleko od témy? Vrátim sa späť - niekedy od roku 130 n.l. boli Židia z Kanaanu vysťahovaní. Bol to dôsledok viacerých povstaní proti Rímu, posledné veľké bolo povstanie Bar Kochbu. Odvtedy sa datuje vznik židovský diaspór v Európe, predovšetkým vo Francúzsku a Španielsku.
Schválne som si išiel pozrieť 6 kusov nožníc, ktoré máme doma. Pri strihaní ľavou rukou som ako pravák žiadne utrpenie nepociťoval.
Prečo by ľaváci nemohli používať nožnice pre pravákov?
Bolo tak riedko osídlené, že krížové výpravy od 11. storočia museli o územie dosť tuho bojovať kým založili Jeruzalemské kráľovstvo.
Odporúčame