Odkiaľ viete o nejakých príkazoch z oplotenej ambasády?
Odkiaľ viete o nejakých príkazoch z oplotenej ambasády?
Odkiaľ poznáte príkazy z Moskvy, ktoré sú určené výlučne agentom?
Vôbec nechcem zľahčovať túto náročnú tému, no dovolím si upozorniť na postavu Smrťa (mužský rod) v cykle románov Terryho Pratchetta Disc World (slovensky Plochozem, česky Zeměplocha). Ide síce o diela považované za humoristické, plné paródie, irónie a satiry, no za tým všetkým sa skrývajú hlboké filozofické úvahy.
Smrť je prítomný takmer v každej z vyše 40 častí cyklu, raz dokonca čelí snahe zabiť ho a veľmi často je ľudskejší ako ľudia. Autor ho nazýva antropomorfnou personifikáciou a jeho predstava je taká, že ideu smrti a posmrtného života (alebo konca života) si ľudia formujú a vyberajú sami...
Ešte raz, nechcem tému zľahčovať. Chápem, že prečítať si 40 zväzkov diela jedného z najpredávanejších svetových autorov nie je jednoduché. No upozornenie na ne snáď neublíži.
Samostatným štátom nie je ani Anglicko, Škótsko, Wales, ani Faerské ostrovy. Teoreticky by napríklad mohlo hrať aj Grónsko a je celkom možné, že namiesto Belgicka Flámsko a Valónsko.
Všimli ste si, že u ratingov sa uvádza aj VÝHĽAD? A že pre Slovensko sa hodnotí ako STABILNÝ?
To bude nejaký sasko zo Sasky. Žeby sám majiteľ austrálskeho ranča?
Pokojný, vecný a argumentačne bohatý článok. Nečudujem sa, že sa v diskusii neobjavil nikto zo známych trollov.
Prečo je polovičný Slovák, keď má slovenských rodičov?
Keď hovoríme priamo o Európe, tak ste zrejme nepostrehli Juhosláviu. Ak však hovoríme o dôsledkoch pre Európu, tak tu máme migračnú krízu ako dôsledok takzvanej Arabskej jari a vojny v Sýrii.
A všimli ste si, že na Ukrajine sa bojuje od roku 2014?
Dovoľte jednoduchú otázku: akým spôsobom Rusko útočí na USA?
A potom ešte jednu, jednoduchšiu: akým spôsobom útočia USA na Rusko?
Mier s niekoľkými výnimkami. Napríklad Juhoslávia, severná Afrika, Sýria, Ukrajina. Takže 80 rokov to asi nebude, pretože ešte pred tým to boli okrem iného Kórea a Vietnam.
P.S. Pre vašu komplexnú informovanosť dodávam, že Deň odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska si ako pamätný deň pripomíname 21. júna, takže dvojitá oslava tej istej udalosti sa mi zdá byť neprimeraná, priam kontraproduktívna.
Máme aj nový sviatok, 3. februára oslávime prvé výročie podpísania zmluvy DCA s USA. Teda začiatok začiatku amerických okupantov. Tých istých, ktorí sú v Nemecku už od druhej svetovej.
Z hľadiska Portugalska boli outsiderom všetky zvyšné tímy v našej skupine. Znamená to, že Portugalsko nič významné nedosiahlo a že dva góly, ktoré sme im strelili, boli ich zlyhaním?
V kontexte preberanej témy konštatujem, že ste sa trafili, prekúsali ste sa problémom. Zrejme je to vaša šialka kávy.
Dočasný pokles znamená pokles na dobu 19 rokov? Je vysoko pravdepodobné, že pokiaľ by sa režim nezmenil, tak by po 19 rokoch bol trochu ďalej.
Ale sú tu aj iné okolnosti, napríklad prakticky nulová výstavba čohokoľvek. Z veľkých investičných celkov sa budovali iba tie, ktoré začali za socíku - napríklad žilinská priehrada, Gabčíkovo, Mochovce, niektoré diaľničné úseky. Žiadna bytová výstavba, likvidácia dotácií do poľnohospodárstva, ale zato zadlžovanie a rozpredaj štátneho majetku (vybudovaného za socíku).
A čo sa týka akejsi dominancie kapitalizmu - ja by som to nazval neokolonializmom.
To je síce ušľachtilá idea, no bola by správna iba vtedy, keby napríklad v švajčiarskom tíme neboli naturalizovaní kosovčania, alebo polovica luxemburského tímu nebola čierna. Futbal prosperuje len v krajinách, kde sú veľké peniaze - alebo výnimočne veľa prirodzených talentov, ako v Brazílii. Vrazme do slovenského futbalu miliardu a uvidíme ako za pár rokov podrastieme.
Nezabudli ste spomenúť, že Nasťa Kuzminová, ktorá pre Slovensko získala 3 zlaté olympijské medaily, je rodáčkou z Ruska?
Čo to tu spievate za sprostosti? Poznáte aspoň taký jednoduchý fakt, že reálne mzdy z roku 1989 sa nám zadarilo prekonať v úžasnom kapitalizme po 19 rokoch, v roku 2008?
Odporúčame