Skrátka konkrétny príklad ste uviesť nedokázali. Francúzi by to mali ľahšie, stačilo by napísať Charlie Hebdo.
Skrátka konkrétny príklad ste uviesť nedokázali. Francúzi by to mali ľahšie, stačilo by napísať Charlie Hebdo.
Hm, vedeli by ste uviesť konkrétny príklad slovenského antisemitizmu? Teda okrem hlúpych rečí na sieťach a v diskusiách - ale aj tam výrazne vedú tupé ataky na Rusov a Ukrajincov.
Vyskytovali sa tam nejaké zbytky Židov (aj keď v tom čase sa ľudia na národnosť príliš nehrali) - boli vyhnaní po potlačení židovských povstaní za cisára Hadriána voči Rímu. Okrem iného bol Jeruzalem premenovaný na Aelia Capitolina a aj názov Palestína pochádza od Rimanov, tak premenovali pôvodný Kanaan.
Mám na mysli tých 4000 mŕtvych palestínskych detí, o ktorých písali dokonca aj slovenské maistreamové médiá. Tie, ktorým je teraz už jedno, či ich rozsekali, rozstrieľali, či ich roztrhal granát, alebo zavalila zbombardovaná budova. Myslím si, že v prvom príspevku tohto vlákna (na ktorý ste reagovali) to bolo jasne uvedené.
Ale veď o tom som už raz písal v blogu, prečo to mám opakovať aj v diskusii?
Čo je vcelku logické, keďže Izrael vznikol na území Palestíny, alebo Britské mandátne územie Palestína. Pod britskú správu sa dostalo po 1. svetovej vojne, po porážke Turecka. Od 2.storočia n.l. sa tam Židia nevyskytovali, až po roku 1920 sa tam začali sťahovať a vyvrcholilo to vznikom štátu Izrael. No a odvtedy Židia kúsok po kúsku z Palestíny odkrajovali, až Palestíncom ostal fliačik Gazy, kde sa na ploche 6000 km2 tiesni vyše 4 miliónov palestínskych Arabov.
Nerozumiem čo tým chcete povedať. Alebo ste sa snáď v blogu dočítali, že bezpodmienečne trvám na jeho zrušení?
Vybrať si môžete veľakrát, zákon to v mnohých prípadoch pripúšťa. Ak ste poberateľom invalidného dôchodku a budete mať možnosť poberať starobný dôchodok, tak si môžete vybrať ten, ktorý je pre vás výhodnejší.
Zdá sa, že na debilizmus máte dosť svojský pohľad. Môžem parafrázovať Forresta Gumpa: pre debila všetko debilizmus.
V každom prípade sa to dvojpercentného príspevku týka až od apríla roku 2025.
Rodičovský príspevok patrí osobe, ktorá dieťa VYCHOVALA. Prečítate si to v blogu v odkaze na ústavu, je to zvýraznené boltom, teda hrubým písmom.
V čom vidíte problém? Štát sa v sociálnych otázkach riadi solidaritou - inak by ste možno nezvládli náročnú operáciu za sto tisíc, ktorú by ste nemali šancu zaplatiť z vlastného zdravotného poistenia. Okrem toho sú občania, ktorí sa nestretnú so sudcom, či policajtom, nemajú nič s armádou, no na ich činnosť tiež prispievajú z daní.
V blogu je uvedených dostatok príkladov rodičov, ktorí majú (alebo mali a vychovali) deti, no rodičovský príspevok nedostávajú.
V blogu je spomenuté, že vláda sa (ústami ministra Tomáša) zaviazala poskytnúť sociálne zameraným mimovládkam a občianskym združeniam kompenzáciu.
Homoľudia môžu uzavrieť manželstvo definované ústavou.
Otázka: aký je váš odhad sumy, ktorú mimovládkam poskytujú osoby zarábajúce plat vo výške mediánu? Nemám to podložené žiadnou analýzou, no myslím si, že ide o marginálnu sumu.
To neumožňuje ani heteroľuďom. Takže ich práva sú rovnaké.
Vaša otázka je úplne logická a samozrejmá. Riešenie navrhnuté v blogu však umožňuje to, že výšky dôchodku tej panej sa zmena vôbec nedotkne.
Mohli by ste uviesť dôvod prečo Arabi nesúhlasili v roku 1948 so vznikom štátu Palestína?
Okrem toho malá poznámka k vraždeniu popisovanému v poslednom odstavci: myslím si, že smrť viac ako 4000 arabských detí, ktorú spôsobila izraelská armáda v priebehu niekoľkých dní, bola oveľa humánnejšia. Veď roztrhanie detského telíčka granátom sa dá objektívne zdôvodniť ako collateral damage. A len tak na okraj otázka: koľko detských obetí je na Ukrajine deklarovaných ukrajinskou stranou?
Odporúčame