Nuž, na to je najlepším receptom nerobiť gramatické chyby.
Nuž, na to je najlepším receptom nerobiť gramatické chyby.
Prepáčte, že som sa zabudol spýtať na všetky opozičné sentencie, ktoré zazneli na ich tlačovkách. Alebo sa snáď kvôli uvedeným výrokom poriadali demonštrácie a strieľalo sa po ľuďoch?
A len tak pre zaujímavosť: strašenie vysokými cenami plynu a ropy už nie je strašenie.
Len tak mimochodom mi napadlo, že vás namiesto ovládnutia mala nakopať za nezvládnutú gramatiku.
Zaujala ma táto veta z blogu:
"Robert Fico dnes dokáže vládnuť už len vďaka kŕmeniu strachu, zväčšovania priepastí v spoločnosti a nekonečného zmaru."
Dokázali by ste uviesť konkrétne príklady "kŕmenia strachu a zväčšovania priepastí"? Nemali ste na mysli streľbu na premiéra, však? Ani pravidelné demonštrácie, ktoré sa konajú na miestach mesiace vopred rezervovaných, no bez vopred určených sloganov? Teda ak za slogany nepostačuje Dosť bolo Fica! alebo Fico do basy! Prípadne pokusy o kriedovú revolúciu s vulgárnymi heslami? Aj snaha o generálny štrajk sa vyskytla, po jej fiasku sa už radšej nespomína.
OK, máte toľko priestoru, koľko len chcete.
Chúďa malé, hlavne že si uvedomuje...
Nemal si to chlapec uvedomiť skôr - pred tým, ako sa nalieval a pred tým, ako bral niektorému z rodičov auto, na ktoré nemal papiere? Dali mu to auto dobrovoľne, alebo ho len tak nenápadne čmajzol a fotrovcom to bolo jedno?
A len tak pre zaujímavosť - ako sa naučil šoférovať a bola to jeho prvá jazda?
Nerozumiem: ak pacienti defibrilátor NEPOTREBOVALI, teda bol len zbytočný a neubližoval im, tak v čom spočíva ublíženie na zdraví? Podvod voči poisťovni - samozrejme, to je jasné.
Špičkovú energiu potrebujeme v prvom rade DOMA. A ak jej vyrobíme viac, ako spotrebujeme, tak ju môžeme dodať (predať za ceny špičkovej energie!) do Maďarska, alebo hocikde inde.
Dobrá sprostosť. Prečerpávacia elektráreň je vyťažená hlavne v noci, keď je odber najnižší a cena elektriny ide do mínusu. Koľko elektriny vtedy vyrábajú fotovoltické parky?
Podľa AI bolo v roku 1989 na Slovensku okolo 1900 kňazov (všetkých konfesií), z toho asi 1600 katolíckych. K ničomu inému som sa v tom príspevku nevyjadroval. Okrem toho je asi potrebné rozlišovať pojmy "obec" a "cirkevná obec" alebo farnosť.
Rozdeľovanie kňazov do jednotlivých farností si regulovala cirkev samotná.
Pred rokom 1989 pôsobilo na Slovensku cca 1900 kňazov.
Za socíku nebolo treba kňazov vysväcovať tajne. V Bratislave pôsobila Rímskokatolícka bohoslovecká fakulta a v Spišskej Kapitule Diecézny seminár. Mladým asi treba pripomenúť, že kostoly fungovali úplne normálne. Je pravda, že niektoré ideologicky orientované povolania boli "povinne ateistické", napríklad časť pedagógov - hlavne na základných a stredných školách.
Život škodí zdraviu! Je to nevyliečiteľná choroba, stopercentná úmrtnosť.
Citát:
9:56 Vo výpovediach sa spomína aj jej úzkostná porucha či dlhodobé problémy s depresiami. Hovorí sa v nich aj o jej vzťahu ku Glváčovi, Dankovi či Kollárovi.
Prečo sa mlčí o Lipšicovi? Alebo o ňom mlčia iba novinári?
V blogu je toľko hlúpostí, že je náročné reagovať na všetky. Budem sa preto venovať iba tomu "jednoduchému" - kvalite betónu a betonárskym prácam. Bloger plače (alebo bezducho kopíruje čísi nárek), že v betóne sa vytvára ettringit, ktorý spomaľuje tuhnutie betónu. O tom vytváraní má pravdu, aj o spomaľovaní tuhnutia - no to je ŽIADÚCA VLASTNOSŤ, pri kontinuálnej betonáži veľkých objemov je pomalšie tuhnutie potrebné. Presne z toho dôvodu, ktorý spomína - aby sa predišlo vzniku trhlín a deformáciám. Vznik väčšieho množstva ettringitu sa pri výrobe cementu priamo podporuje pridávaním sadrovca do slinku. Receptúry betónových zmesí navrhuje projektant a skladba betónu sa kontroluje špecializovaným pracoviskom priamo na stavbe odberom vzoriek na báze niekoľkých hodín...
O 50% zvyšuje šancu na šľaktrafenie.
Keď som si prečítal o "zápachu vodíka", tak som prestal čítať. Vyjadrenia expertov, ktorým smrdí plyn bez zápachu, sú nanajvýš na zasmiatie.
Autor blogu by asi mal vedieť, že podobným stavbám predchádza dôkladný seizmologický, geologický a hydrogeologický prieskum podložia, ich zakladanie je projektované podľa poznatkov získaných z nich. Nie je to tak, že vykopeme jamu a "experti" nad ňou začnú krútiť hlavami a čudovať sa okrovej farbe.
Odporúčame