Celý tvoj socializmus skrachoval, keď Gorbačov povedal, že surovinu budú už len za svetové ceny a platiť sa za ne bude dolármi alebo markami.
Celý tvoj socializmus skrachoval, keď Gorbačov povedal, že surovinu budú už len za svetové ceny a platiť sa za ne bude dolármi alebo markami.
Bolo to samozrejme každý rok rôzne, v roku 1987 boli výdavky na obranu 30 miliárd Kčs - 5,8% HDP čo bolo 20% zo štátneho rozpočtu.
Čo si tak predstaviť pod výrazom "pre potreby mládeže".
Akej mládeže, ktorej mládeže, čej mládeže, na aké potreby? :-)))
Napíš Tarabovi, nech už s tymi vodnými tokmi začne štát niečo robiť... všade okolo riek a potokov rastie prales...
Každý, kto lezie do hôr by si mal byť vedomý aj rizík ktoré sú s tým spojené. Je množstvo písaných aj nepísaných pravidiel - počas silného vetra nechodiť popod stromy, cez búrku sa neskrývať pod stromom a je aj pravidlo, že pri búrke sa treba vyhnúť korytu potoka...či v počasí keď hrozia búrky neliezť na túru...
Teraz sa tu hľadá nejaký vymyslený vinník, len nie tí, ktorí svojim rizikovým správaním ohrozil seba...
Áno drevo je hodnotná surovina a stromy sú hospodárske plodiny. V optimálnom čase treba drevo ťažiť. Samozrejme - môžeme sa pýtať, či sa ťaží šetrne ku krajine...
nemyslel som, ale súhlasím. Opýtaj sa Pellegriniho, Kaliňáka, Fica a Blanára čo s tymi Izraelčanmi pečú, keď ich doteraz obhajujú.
Ako sa povie Vladimír Putin po nemecky? Adolf Hitler !
Pravdaže. V roku 2013 dostal Janukovič hrozbu - ak podpíše za Ukrajinu asociačnú dohodu s EU, Rusko obsadí Krym.
Fico je oportunista. Robí to, o čom si myslí, že mu prinesie voličské hlasy = moc. Ten by si nechal kvôli tomu aj streliť do kolena.
Nech žije za svoje.
Putin si dal ako hlavnú podmienku toho aby nezaútočil na Ukrajinu - návrat NATO do stavu pred rok 1997 - to jje pred vstupom Poľska, Maďarska, Česka, Litvy, Lotyšska, Estónska, Rumunska, Bulharska, Slovenska ... do NATO.
Áno, Rusko zaútočilo na "západ" a za fackovacieho panáka si vybralo Ukrajinu. Dnes ale nikto nevie, kto je viac prefackaný. Či Ukrajina alebo Rusko.
Ten čo vybľakuje aké krásne a múdre je Rusko tam roky rokúce nebol a nechá sa doživotne vydržiavať Európskou úniou.
To je realita. Rusko je agresor. Rusi sú vrahovia, okupanti a vojnoví štváči.
Rusko je agresor, Rusi sú vrahovia a vojnoví štváči.
ZSSR bolo už dávno porazené a rozpadlo sa.
Dnes sa snaží Putin zvrátiť porážku a nasilu pozliepať tú rozbitú diktatúru ale nikto nemá záujem.
:-))) áno, treba kopnúť ten párik východoeurópskych antieurópskych diktátorkov do zadku aj s ich obdivovateľmi a nech si žijú svoj sen o zvrchovanosti a suverenite. Hádaj, kto bude prvý zožratý.
vyber si zákon, ktorý mám okomentovať.
a Rusi mali právo vyhrážať sa obsadením Krymu?
Odporúčame