Iba ak by to bol graf vývoja cien plynu, kde znížil Hranol ceny o 90% :-))) Z toho sa nažrali všetci Hranolovi obdivovatelia.
Iba ak by to bol graf vývoja cien plynu, kde znížil Hranol ceny o 90% :-))) Z toho sa nažrali všetci Hranolovi obdivovatelia.
Slovenské štátne banky neprinášali štátu zisky ale brutálne straty spôsobené ich tunelovaním - politikmi a ich kumpánmi - Fedor Flašík - zakladdateľ Smeru.
Štatistiky hovoria, že od roku 2008 Slovensko prestalo dobiehať vyspelé ekonomiky - tvrdí Ficov Inštitút pre stratégie a analýzy. Hádže síce vinu na krízu, ale tú mali všetci... Len Slovensko kde vládol Fico prestalo vyspelé ekonomiky dobiehať.
Pamätníci pamätajú Ficov výrok, ..že o nás sa kríza len obtrie a Slovensko bude fungovať ako dobre namazaný stroj... za Fica žiaľ nefungoval.
Vraj: Inštitút pre stratégie a analýzy približuje, že tempo dobiehania EÚ malo Slovensko najrýchlejšie do roku 2008. Veľká finančná kríza, ktorá pred 16 rokmi zasiahla svet, však naše doťahovanie sa na vyspelejšie členské ekonomiky únie na istý čas zastavila.
Naše doťahovanie na vyspelejšie ekonomiky nezastavila Veľká finančná kríza, ale Fico a jeho vlády.
On Švajčiarsko dobehol, aj Fico.... len ich voliči nepochopili, že to "Švajčiarsko" budoval Mečiar a Fico len pre vyvolených.
Posledné obdobie kedy sme sa hýbali vpred sú roky 2022 a 2023. Takmer všetky okolité krajiny mali hospodársky rast záporný a Slovensko pomaly, ale vytrvalo rástlo. Takže Slovenské HDP narástlo o cca 1,5-3% oproti okolitým krajinám či Rakúsku a Nemecku.
Ťažko sa to priznáva komukoľvek, že za to môžu vlády Matoviča a Hegera.
Samozrejme, nedosahujeme "brutálny" rast ako napr. Chorvásko, ale Chorváti prijali za posledné roky cca 250000 pracovníkov z Ázie (Nepál, India, Pakistan..) a je to to vidieť ako Chorvátsko ekonomicky expanduje.
Už ani miestna smerácka úderka neverí, čo tvrdí Ficova "Analytická jednotka na úrade vlády".
presne tak, správny slopan nekupuje Horalky, nemá v počítači ESET a už nepozerá filmy od Bebjaka :-)))
To je nejaký predpis, kto sa smie a nesmie vyjadrovať k politike?
Presne. Naše korporácie si dosadili Fica k moci a teraz vládnu.
Aktuálne udelený rating je výsledkom minulých vlád, výhľad (stabilný) znamená, že agentúra uverila, že to súčasná vláda nedobabre.
Dánsko, Fínsko a Írsko nie sú so Slovenskom ničím porovnateľné. A Chorvátsko a Bulhorsko sú porovnateľné čím? Veď majú inú ekonomiku, majú more a prístavy, môžu voziť plyn a ropu odkiaľ chcú, majú more a turistickú ekonomiku...
Tvoj názor je úplne nepodstatný, štatistika a čísla hovoria jasnou rečou.
prímy patriace do roka 2023 (príspevok EU na dotácie cien energií) započítal ako príjmy roka 2024. Tým účelovo zhoršil výsledok (deficit) roka 2023 a vylepšil 2024.
Rozhodne nie je rozpočtovým expertom minister financií Kamenický, ktorý už pri tvorbe rozpočtu spáchal podvod.
Zamkol si deti na záchode, že ti tam niekto kvičí?
Porovnávam krajiny ktoré sú s nami porovnateľné. Máme s nimi rovnakú históriu, približne rovnako rozvinuté, približne rovnako veľké, s rovnakým HDP, príjmami domácností...
Absolventi neostanú posluhovať na Slovensku súdruhom vládnucim zlodejom, ale odídu za slobodou a rovnakým platom ako má vyspelý svet na západ. A vy súdruhovia dôchodcovia si zvolíte 13. dôchodky, útek mladých ľudí preč a štvrtinové oproti vyspelému svetu.
Klameš tak pekne smerácky... infláciu, počet úmrtí na Covid, nové zadlženie počas posledných kríz malo Slovensko najnižšie z okolotých porovnateľných krajín:
Infláciu a zdražovanie sme mali nižšiu ako Česko a Maďarsko, Česko 19%, Maďarsko 26%, Slovensko 15%,
počet úmrtí na Covid sme mali nižší ako Česko a Maďarsko ( Slovensko 3890/ milión obyvateľov, Česko 4050, Maďarsko 5100...
Zadlženie - Maďarsko zvýšilo v za obdobie 2020-23 dlh z 30 na 52 biliónov Forintov - o 75%, Česko z 1,75 biliónov CZK na 3,23 biliónov CZK - o 85%, Slovensko zo 45 na 65 miliárd EUR - o 45%
Napríklad
Letecká linka pre súdruhov poslancov a ministrov a štátnych tajomníkov z východu... aspoň nebudú rozpíjať vládne bavoráky na preplnených cestách...
jáááj, tak asi nie... bavoráky budú lietať po cestách ešte rýchlejšie, aby stihli naložiť súdruha štátneho tajomníka alebo ministra keď vystúpi z lietadla na druhom konci republiky...
Letecká linka pre súdruhov poslancov a súdruhov ministrov z východu. Nič viac, nič menej. Za peniaze občanov.
Rating je ohodnotením aktuálneho stavu - výsledok hospodárenia bláznov a diletantov... výhľad do budúcnosti je stabilný - očakáva sa pokračovanie toho, čo robili blázni a diletanti.
Odporúčame