Štát vypláca najviac penzie a nemocenské
druhy pilier by mal odstranit akoze zodpovednost statu za penzie pre dochodcov, no som zvedavy ci taky sukromny sektor nahradi stat v socialnych veciach. podla mna NIKDY, za tymto ucelom bol je a aj bude existovat STAT. stat plni urcitu socialnu a ekonomicku funkciu, ktora nemoze byt nahradena sukromnym sektorom. sukromny sektor moze vlastnit vyrobne prostriedky a statky, ale nemoze vlastnit aj socialny system(akoze socialny system nie je len o dochodkoch), lebo v tom pripade funkcia statu ako takeho zanika. je celkom mozne ze sa civilizacia ruti do takej doby, ze stat ako taky prestane existovat....vsetko bude riadit len uzka skupina najbohatsich rodin sveta....ale to bude pre vyvoj civilizacie uplna katastrofa...