Šéf indickej diplomacie: Žiadny štát nehovorí, že podporuje, čo urobilo Rusko
Po prvé-oklamaní ako sa to vezme. V otázke vstupu do Eˇu bola Ukrajina tak 50:50-východ UA bol silne prokremeľský. Pre nich bol podvod to, čo sa dialo na majdane. A po druhé-Janukovyč vôbec nebol tak prokremľský ako o ňom dnes tak radi hovoria. A seriózne sa snažil, aby Ukrajina šla do EU. Bola to ale EÚ,kto ho poslal prakticky do zadku...vstup do EÚ mu predostreli zhruba ako Turecku...čiže niekde v horizonte xy rokov na svätého Dindi. Pritom ale UA by sa musela úplne odstrihnúť od Ruska a zabudnúť na vzájomný obchod a pustiť si na svoj trh firmy Eú-to všetko s víziou, že do EU sa možno ani nedostane. Poslednou kvapkou bolo,keď Janukovyč prosil, aby sa EÚ aspoň zaručila za pôžičku pre Ukrajinu v hodnote 10 miliárd od MMF-vysmiali ho a poslali het. Až vtedy nastúpilo Rusko a ponúklo UA veľmi výhodnú pôžičku vo výške 5 miliárd eur.A Janukovyč to napokon prijal. A zrazu západ,ktorý mal problém sa zaručiť za pôžičku 10 miliárd začal valiť miliardy do majdanu a valíme tam miliardy doteraz