Dobrý článok-až mi je to divné v tom našom mediálnom marazme. Je to presne tak,ako to píše aj autor. Kachovská priehrada bola ako damoklov meč zdvihnutá nad každým,kto by chcel útočiť južne od Záporožia. Ak chcela Ukrajina útočiť v tomto smere a viesť tam svoju ofenzívu nutne musela odpáliť KAchovskú priehradu,Ak by to neurobila, mohli to urobiť Rusi už pri zahájenej ukrajinskej ofenzíve a zničiť všetku vojenskú techniku aj živú silu. Problém je,že to spôsobí obrovské materiálne škody,čo pre ukrajinskú vládu nelichotivá vizitka...ale zase dá sa to zhodiť na Rusko-čo sa aktuálne aj deje.

