Propaganda používa slová ako remeselník náradie.KAždé slovo vyvoláva iné emócie a podľa toho ich propagadna používa. A tak pre nie koho má výraz zástupcovia ľudu,pre iných vláda...ale ak chce navodiť negatívnu emóciu môže použiť slovo reži m. Ak sa vyskytne v štáte skupina ľudí,ktorá vedie aktívny boj proti vlastnej vláde tak to môže byť demokratická opozícia prípadne rebeli-ale ak treba tak separatisti alebo teroristi. No ak vedú boj proti vlastnej krajine so zbraňou v ruke tak to môžu byť teroristi.,žoldnieri,piata kolóna ..ale zas na druhej strtane po novom vraj aj partizáni. .....ak sa na Slovensku zjavia nejakí šialenci ozbrojení samopalmi,ktorí zaútočia na orgány štátnej moci som si istý, že im sa pomenovanie partizáni celkom iste neujde.

