Ukrajinci stavajú svoju štátnosť na uznávaní BAnderu,jednotiek SS Galícia,oddielov UPA a UNA-tzv. Banderovcov. Ospravedlnenie za Volyň by pre nich znamenalo prehlásiť, že podobne ako u nás Tiso a jeho režim bol režim zločinný Tak zločinný boli aj banderovci.A to tak u nás aj na Ukrajine mnohí nikdy neuznajú. A sú to tu aj tam tie isté skupiny-silný nacionalisti,fašisti a neonacisti. U nás ich takto označujeme a všemožne sa štát snaží ich eliminovať.Na Ukrajine je to naopak a Bnadera tam nemá iba jednu ulicu v malej dedinke na Liptove.

