Komando zodpovedné za útok na Nord Stream malo sfalšované pasy, urobilo však chybu
Nemecko sa už aj v minulosti zapojilo do dezinformačných kampaní. Toto je len ďaľšia v poradí. Akonáhle sa začalo ukazovať, že za útokmi stojí USA tak si vymysleli túto báchorku. Inak predviedli sa aj pri Navaľnom a jeho "novičokovej" afére. Najskôr tvrdili, že mu dali novičok do čaju na letisku...lenže chyba lávky, na letisku bola kamera a tak bolo treba vymyslieť rýchlo čosi iné. A aj vymysleli-vraj mu otrávili fľašu s vodou na hoteli-a aj pridali rozkošnú skazku o tom,ako Navaľného tím rýchlo letel naspäť do Navaľného hotelovej izby, fľašku vzal len pár sekúnd pred tým,ako tam prišli agenti FSB.No a vo fľaške samozrejme súdruhovia z NDR našli novičok. Na tom by to aj mohlo ostať-ale neostalo. Po pár mesiacoch súdruhovia prišli s ďaľšou senzáciou- nijaký novičok vo fľaške, vraj Navaľnému dali novičok do slipov-vraj nejaká ruská špiónska kráska na štýl džejmsa bonda. letiskový čaj už nič,hotelová fľaška už nič-takže napokon slipy.