Do Bachmutu už ide iba jedna cesta-aj tá je pod paľbou Rusov. Momentálne Rusi útočia práve na toto územie , aby ovládli aj túto cestu. Sami Ukrajinci hovoria, že ak sa im to podarí, tak mesto bude prakticky obkľúčené. Stiahnuť potom vojakov už nebude možné. To musia urobiť teraz-s tým, že celá evakuácia obrancov Bachmutu bude prebiehať pod ruskou paľbou a budú neúmerné straty na životoch. Druhá možnosť je iba bojovať v Bachmute do predposledného náboja a ten posledný si nechať pre seba-alebo ísť do ruského zajatia. Pozícia ukrajinských vojakov je už dávno zúfalá-ak ukrajinské velenie nedokázalo udržať zásobovací koridor dosť široký tak už mali dávno stiahnuť vojakov z Bachmutu.


