Expert: Čas na vojnu má Putin iba obmedzený. Sankcie mu ho skracujú
Svet už nikdy nebude taký, aký bol predtým. USA sa snažia izolovať Rusko minimálne posledných 10 rokov. Putin teraz svojou agresiou dostal Rusko do takmer úplnej izolácie sám. USA by teda malo byť spokojné-aspoň teoreticky. Prakticky-kto vie. Všetko sa to udialo brutálne rýchlo. S tým asi USa nepočítalo a zrazu je v pozícii človeka, ktorý si niečo túžobne prial a keď to dostane, tak zrazu si už vôbec nie je istý, či to naozaj chcel. Nik nemá kryštáľovú guľu ale vyzerá to tak, že sa končí hegemónia USA. A nastupuje iný líder, ktorý sa dnes prakticky neangažuje a len zvedavo pozerá,čo sa deje.Čína. Izolácia Ruska povedie k tomu, sa obráti smerom k Číne. Nebude mať inú možnosť. A Čína to zrejme patrične využije.Spojenie výrobného potenciálu Číny a zásob nerastných surovín Ruska bude znamenať,že pozícia EÚ bude postupne klesať.EÚ prestane byť konkurencie schopná a stane sa závislou na USA rovnako,ako Rusko na Číne. USA tým na čas zažije konjuktúru,potom pomaly tiež stratí dych.