Quo vadis, Ukrajina?
Ukrajina sa najskôr snažila vybabrať s povstaleckými republikami a oblafnúť ich tým, že minské dohody postavila na hlavu a chcela,aby sa začali plniť naopak. Podľa minskej dohody malo byť posledným krokom, že na územia republík vstúpi ukrajinská armáda a preberie kontrolu nad hranicami s Ruskom. Ukrajina trvala na tom,aby posledný krok bol prvým.Najskôr vraj musia republiky súhlasiť so vstupom ukrajinskej armády.Pochopiteľne s tým republiky nesúhlasili-museli by byť úplní šialenci aby na to kývli,veď to bolo v úplnom rozpore s tým, čo bolo dohodnuté. Keď Kyjev neoblafol republiky,tak začal minské dohody ignorovať. Nakúpil od USA ťažké moderné zbrane,začal budovať armádu,začal presúvať vojská na frontovú líniu-dnes ich je tam 130 000-80 percent ukrajinskej armády.Praktick neustále ostreľujú obe republiky-najviac odsúdeniahodné je, že svoje útoky smerujú hlavne na obytné časti,infraštruktúru ako vodojemy,elektrické stĺpy,plynovodné stanice,telekomunikačné centrály.