Lebo nevnímaš "malé písmenká".Rusko doteraz oficiálne nebolo stranou konfliktu na Donbase,pretože nezávislosť DĽR LĽR neuznalo-spolu s Nemeckom a Francúzskom boli v rovnakom posatvení ako garanti minskéeho dohovoru/nepliesť si s Krymom/.Uznaním republík a podpísaním dohody s nimi dostali možnosť umistniť svoje vojská na tomto území-pod hlavičkou mierových zborov .Sú to regulérne vojská ruskej armády,nie nejakí žoldnieri hybridnej vojny.Útok na nich znamená defacto útok na Rusko s možnosťou, že ruská armáda môže opätovať útok.Je to veľmi podobné s nasadením mierových zborov v Juhoslávii zo strany západu-a aj Ruska.Oficiálne-stále sa bavíme o tomto.Myslieť si samozrejme môžeš čo chceš-každý má právo na vlastný názor.


