" Južná Kórea vo štvrtok oznámila, že najmenej 74 ľudí, ktorým diagnostikovali vyliečenie z nákazy novým koronavírusom, po prepustení z nemocníc druhýkrát pozitívne testovali"
Prd ešte vieme ako sa ten vírus správa...
" Južná Kórea vo štvrtok oznámila, že najmenej 74 ľudí, ktorým diagnostikovali vyliečenie z nákazy novým koronavírusom, po prepustení z nemocníc druhýkrát pozitívne testovali"
Prd ešte vieme ako sa ten vírus správa...
To znamená že testy boli funkčné na 50% - ani nepotvrdili ani nevyvratili
Musíme si zvykať že štát sa už nebude riadiť pomocou zákonov ale pomocou tlačoviek. A každý bude povinne sledovať úplne všetky aby sa potom nemohol vyhovoriť že nezaregistroval zmeny ktoreé sa dejú podľa aktuálnej nálady premiéra, teda cca každé 3 hodiny.
Tak na jednej strane ten živnostník tvrdí že zarába tak málo že mu netreba ani odvody platiť, a na druhej bedáka že prišiel o vela peňazí a potrebuje podporu. To neplatenie odvodov pritom bolo prijaté na žiadosť podnikateľov ktorí tvrdili že povinné poistenie štátom nepotrebujú lebo si vedia zarobiť aj sami dostatocne vytvoriť rezervy. Pritom stále každý mal a má právo sa dobrovoľne poistiť proti nezamestnanosti aj nemocensky.
Tak na jednej strane ten živnostník tvrdí že zarába tak málo že mu netreba ani odvody platiť, a na druhej bedáka že prišiel o vela peňazí a potrebuje podporu. To neplatenie odvodov pritom bolo prijaté na žiadosť podnikateľov ktorí tvrdili že povinné poistenie štátom nepotrebujú lebo si vedia zarobiť aj sami dosta vytvoriť rezervy. Pritom stále každý mal a má právo sa dobrovoľne poistiť proti nezamestnanosti aj nemocensky.
Kde robili ten výskum? Stále vídam ľudí bez rúšok, 2 metre nikto nepozná aká je vzdialenosť, v obchode sa pri pečive a zelenine lepia jeden na druhého, na vidieckych chatách je viacero rodín pokope a behajú do obchodov medzi miestnych dokonca aj takí čo prišli zo zahraničia... Tlupy Rómov bez ochrany sú už len koruna tomu všetkému.
Platimelektrinu cez SIPO. Za marec mi nedošla poukážka. Tak som to uhradil cez účet pošte s tým že to snáď pošlú elektrikarom. Platba sa mi však vrátila s poznámkou "nepoužíva platba". Včera mi elektrikári poslali SMS aj mail upomienku s tým že ak nezaplatil, ďalšia už bude spoplatnená. Tak čo to tu novinári píšu za drísty že nič nehrozí pri omeškaní.
Ja som sa tak raz dal nahovoriť a ,,páni majstri" mi tak domrvili byt, že náprava škôd po nich ma stála niekolkonásobne viac ako by som "ušetril". Našťastie som ich vyhodil skôr ako dielo skazy dokonalí, ale aj tak som prišiel o tisíce SKK ktoré som im už zaplatil dovtedy. Odvtedy trvám na zmluvách a faktúrach a je vidieť že majstri si dávajú viac záležať keď vedia že si uvedomujete právo na reklamácie a že to zacvakajú zo svojho. Raz darmo, stále platí "za málo peňazí je aj málo muziky".
Už chýba len konšpirácia nejakej mimovládky že ten vírus na rozkaz Matoviča zhadzujú vojaci z vrtuľníkov kriúžiacich nad rómskymi osadami aby im vyšli pozitívne testy a vláda to mohla zvaliť na Pelleho a tým očierniť vládu Smeru.
To nebola sabotáž. Lučanský: "Mojou úlohou ako policajta, je splniť pokyn bez emócií."
Rozkaz zněl jasně: muž s brašnou nesmí projít !
Žiaľ v silových zložkách každého štátu je rozmýšľanie nad rozkazom a nebodaj jeho kritika dôvodom minimálne na vyhadzov.
Keby ale zase od začiatku nekontrolovali kazdeho, určite by novinári vypisovali že prečo každého neskontrolovali.
Ako sa dá byť disciplinovaní jar ja 10 ľudi v jednej izbe. Ale zgrupuju sa aj vonku Rómovia, vždy ich je na kope aspoň 10. Na druhej strane majorita tiež nariadenia porušuje. Na mnohých súkromných chatách je súčasne niekoľko rodín ktoré tam nemajú čo robiť a behajú po obchodoch na dedinách pomedzi miestnych seniorov, ktorí ale tiež nedodržiavajú vyhradené časy. Tiež odstup 2m nedodržiava praktický nik.
By ma zaujímalo koľkých zákazníkov tá pani odmasirovala s bločkom a koľkých bez. Ináč náš jazyk autor článku obohatil o nové slovné spojenie "chudobný podnikateľ" . Už len čakám kedy má nejaký bezdomovec požiada o zopár centov na čučo s odôvodnením " som chudobný ako podnikateľ"
Odvody a dane neplatili, ale podporu by brali ! Zase sa budú vyškierať všetci odlbavaci čo nepriznávajú príjmy a kešovali bez pokladni. Nech si vláda položí otázku ako môže dlhodobo fungovať podnikateľ ktorý je 20 rokov v strate. Šak nech mu tu stratu vykryje ten kto ho financoval doteraz.
Keďže nemajú čo robiť, aký je rozdiel či čerpajú podporu z úradu práce alebo sú naďalej akože papierovo zamestnaní ? Čo na Tom vláda zmení? Vykúpi tie svetlá pre hmotné rezervy ?
Podľa Google maps sa žiadny kolaps nekoná. Azda len na D2. Ostatné cesty väčšinou zelené, miestami oranžové, ako aj inokedy pred sviatkami.
Matovič predsa už dávno vyhlásil že on nešiel do volieb aby bojoval proti vírusu, ale aby bojoval proti Smeru.
Ako čítam tie príspevky, mám dojem že najväčší problém na svete pre 90 % Slovákov je, že im premiér zakázal rozniesť vírus po celom štáte. A to som posledné roky vídal tak málo kupačov, až som mal dojem že ľudia majú tie sviatky na háku a kupačke sa oddáva maximálne štvrtina rodín. Podľa reakcií z diskusie má zrazu problém so zrušenou šibačkou 9 z 10 ľudi. Začínam veriť tomu že je to celé trucpodnik a keby sa zákaz nevyhlásil, každý by prespal celé sviatky doma pred televízorom.
To patrilo pod iný clanok, o dopravnej zápche. Sorry.
Ako čítam tie príspevky, mám dojem že najväčší problém na svete pre 90 % Slovákov je, že im premiér zakázal rozniesť vírus po celom štáte. A to som posledné roky vídal tak málo kupačov, až som mal dojem že ľudia majú tie sviatky na háku a kupačke sa oddáva maximálne štvrtina rodín. Podľa reakcií z diskusie má zrazu problém so zrušenou šibačkou 9 z 10 ľudi. Začínam veriť tomu že je to celé trucpodnik a keby sa zákaz nevyhlásil, každý by prespal celé sviatky doma pred televízorom.
Odporúčame