Odvod pre reťazce pocítime pri pokladni
Ty asi nevieš ako fungujú reťazce. Manažment dostane z centrály biznis plán koľko musí pre matku za rok zarobiť. Ak to nevychádza, skúsia "dohodnúť" s dodávateľmi nižšie ceny. Ak ti už sú na hrane prežitia, ide sa na zvýšenie cien zákazníkom. Objektívne v reťazcoch naozaj rástli platy. A keďže platy museli zvyšovať aj výrobcovia a najmä pekári, museli sa ceny zvysit ak reťazce chceli udržať mieru ziskovosti. Ako som už písal, keďže je konkurencia mala, nič ich nenúti bojovať cenou. A tak aj ten odvod premietnu do cien. A ak vláda zavedie avizovaný strop na maržu, doplatia na to zase malé slovenské obchody ktoré keďže sídlia v najmoch a nie vlastných objektoch ako reťazce musia mať marze vyssie.