Regulácia cien na pultoch?
Najlepší liek na ceny je vysoká konkurencia. Lenže naši byrokrati podnikanie tak skomplikovali, že dnes si už živnosť alebo malú s.r.o. založí len sadomasochista. Známa si otvorila malú cukráreň-pekáreň s tým ze bude piecť a predávať s najbližšou rodinou. Tovar sa chytil, ľudia si prevádzku obľúbili. A potom počas druhého roku fungovania dostala 5 pokút ktoré jej zhltla celý akože "zisk" hoci v skutočnosti stále splacala zariadenie. Všetko za samé administratívne nedostatky. Nepodala hlásenie o odpadoch, nemala nejaké potvrdenie z hygieny, nezaregistrovala sa ako výrobca potravín niekde, neprihlásil a televízory ktoré používala na prezentáciu svojich produktov podľa autorského zákona... Jeden z kontrolórov sa čudoval ako môže podnikať keď nemá zmluvu so žiadnou uctovnickou firmou ani advokátom, že potom je jasne ze nevie, keď si všetko robí sama. No ak by platila advokátom a účtovníkov, už by bola v strate a mohla rovno zatvoriť co nakoniec aj urobila lebo ručí celým majetkom zivnost