Jeden môj veľmi dobrý kamarát a neskôr aj známy emigrovali začiatkom 80 - tich rokov na západ. Nie preto, žeby im tu bolo zle, mali všetko čo si zaumienili, no nevedeli už od bujnosti, čo zo sebou. Obidvaja boli zdraví, silní a mali veľa peňazí.
Po prevrate v 89 sa vrátili. Boli chorí, slabí a chudobní. Ten prvý kamarát, odišiel na západ na novej rapidečke, no vrátil sa autobusom.
Takže, emigrovali takí, ktorí mali všetko, nič im nechýbalo, no bolo im tu asi tesno a mysleli si, že im bude vonku ešte lepšie a budú im do huby padať pečené holuby. No, ale narazili na tvrdú realitu a dnes už nežijú.

