Degradacia opozicie a nazoru vacsiny naroda pokracuje aj v Pravde. Na Slovensku bolo zalozenych mnozstvo tzv. nezavislych dennikov, ktore mali menit verejnu mienku. Toto masirovanie obyvatelstva sa dialo a deje brutalnym sposobom, ktory vzdy hranicil az s trestnym pravom (predovsetkym podnecovania a vyhrazania), pod clankami konkretnych novinarov sa objavovali a objavuju nenavistne komentare, ktore vyzyvaju k nasiliu na opozicii a ich degradacii. Redakcie v SME, Aktualitach, Dennik N na to reaguju ale zvysovanim nevrazivosti a hecovanim. Ak dnes uz toho ludia ktori sa priklanaju k opozicii maju dost a nemaju zastanie u tzv nezavislej zurnalistiky, ale citaju na opoziciu chrliacu nenavist, je jasne ze zacinajuaj oni konat zvlast ak vidia akym sposobom kona koalicia (aj v tak zavaznom pripade, ako je dlhodobe umiestnenie cudzich vojsk na nasom uzemi neberie do uvahy nazor obcanov) Kde toto skonci neviem, ale uvedomit by sa mali predovsetkym zurnalisti, kam tento spor zenu do krajnosti.


