No zda sa ze Kolarove bilbordove byty neboli urcene na byvanie.
No zda sa ze Kolarove bilbordove byty neboli urcene na byvanie.
Zaujmava cast clanku je tato"„V prípade náhleho výpadku príjmu by až 22 percent slovenských domácností nevydržalo zvládnuť takúto situáciu ani jeden mesiac, ďalších 17 percent len mesiac,".. V podstate je na Slovensku tymto ohrozeny pravny stat, pretoze 40 percent domacnosti nema financne prostriedky v pripade poskodenia svojich prav na ich efektivne obhajovanie pred sudmi.
V ukrajinskom parlamente bol zakon, ktory mal posunut odvod mladych muzov na 16 rokov a kazdy odvedenec by mal zakaz vycestovat do zahranicia. Neviem ci uz ten zakon presiel, ale bol podany na velmi tristnu situaciu, ked rodiny posielali pred dovrsenim 18 rokov svojich synov prec z Ukrajiny.
Dnes ste uz priznali 6 mil v zahranici, ale este treba z tych 44 mil odpocitat 10 mil obcanov, ktori su pod spravou Ruskej federacie. Takze zostava 28 mil. No kedze uz 30 rokov sa Ukrajina bori s demografickou krizou a do zahranicia odisli vacsinou mladi, takze velky podiel z 28 mil tvoria ludia vyssieho veku.
Treba si tiez uvedomit, ze straty na zivotoch ukrajinskej armady su v terajsiej ofenzive vyssie ako v bojoch na Dukle, kde pocas 1,5 mesiaca ktore trvali zahynulo 21 tisic vojakov ZSSR a 1 800 vojakov CSR. Ofenziva Ukrajiny trva 2,5 mesiacov a straty na Ukrajinskej strane su cca 50 tis vojakov. Boje na Dukle boli vo velmi nepriaznivych podmienkach Karpatskych hor,, pricom boje na vychode Ukrajiny sa odohravaju v rovinatom terene, kde su sance na protiutok daleko lepsie. Pricom po 2,5 mesiacoch sa fronta len na malych usekoch posunula o 15 km, pre zaujmavost na Dukle postupila armada ZSSR za 1,5 mesiaca v sirke 350 km o 110 az 130 km.
Mam strach, ze aj tieto clanky poukazuju na to, ako sa v buducnosti vykryje nedostatok financii pre statny rozpocet. Uz dnes silneju kuvicie hlasy o zvyseni zdanovania majetku. No ak by o tom v buducnosti vlada zacala uvazovat, tak je potrebne zmenit sposob zdanovania nehnutelnosti, pretoze tento sposob je vyhodny pre bohatych. Dnes sa nezdanuje podla skutocnej hodnoty nehnutelnosti, ale pri budovach podla metrov stvorcovych (chatrc, ci honosny zamok su zdanovane v rovnakej zakladnej sadzbe), pri pozemkoch sa zakladna sadzba odvija od druhu pozemkov, a tak vsetci novodobi zbohatlici maju bazeny a tenisove kurty postavene na druhu pozemku - orna poda, kde je dan uplne minimalna.
To su vypocty, ktore sa daju jednoducho overit na internete. Ci nie je pravda, ze Rusko ovlada oblasti na ktorych zije 10 mil obyvatelov? Ci nie je pravda, ze v EU je 4 mil. Ukrajincov. Ci nie su pravdive udaje o demografii na Ukrajine? Tak co si mam strcit do zadku, tak mozno tie tvoje zaslepene komentare.
No lenze ta 140 mil krajina zatial mobilizovala 300 tis zalozakov, zatial co ta 28 mil krajina uz vyse miliona. O tomto sa pise medzi riadkami v clanku, ze Rusko to berie, ako specialnu operaciu do ktorej zatial investovalo len velmi obmedzene, zatial co Ukrajina to chape ako totalnu vojnu, kde investovala uz skoro vsetko co mala.
Podla toho, ako sa prieskumy volieb robia, tak si myslim, ze sa Aliancia dostane do parlamentu, co velmi ovplyvni vznik buducej vlady.
Preco sa v clanku nepise, ze z tych 44 mil obyvatelov Ukrajiny je 10 mil na uzemi obsadenych Ruskou armadov,s ktorych desattisice bojuju po jej boku. Dalsich cca 5 mil je v zahranici (cca 4 mil v EU, 1 mil v ostatnych statoch, ako Moldavsko, Izrael, Kanada, USA atd.) V Rusku a Bielorusku, ako aj ostatnych krajinach byvaleho ZSSR je cca. dalsich 1,5 mil Ukrajincov. Takze, ak to spocitame, tak na uzemi Ukrajiny pod kontrolou vlady Zelenskeho je cca 28,5 mil obyvatelov. Problem vsak je, ze na Ukrajine bol jeden z najvacsich demografickych ubytkov na svete, ked populacia sa za 30 rokov znizila z 54 mil na 44 mil. Porodnost na jednu zenu vychadzala niekde okolo 1,5 dietata, pricom na zachovanie populacie je potrebny priemer 2,1 dietata,co ma za nasledok, ze znacna cast obyvatelstva je v dochodkovom veku, teda neschopnych vojenskej sluzby..
To su tie, kde su zamestnani angazovani nestrannici. teda Aktuality, SME, DennikN. Tyzden, Postoj. K teme sa vyjadroval napr. Schutz, ktory pisal, ze Heger pri zalozeni strany Demokrati robi medvediu sluzbu "nasej veci", ked vyhlasuje, ze odmieta po volbach ist do spolocnej vlady s Hlasom.
Nechcem vam kazit idealy o kapitalizme, ale myslite, ze je on je udrzatelny? Ved sme tu mali malu mikroepidemiu a zrazu som videl natiahnute ruky k statu. Mali sme v 2008 malu ekonomicku krizicku a znova sa natahovali ruky k statu. A pritom stat nema peniaze na zakladne potreby obyvatelov, ako zdravotnictvo, skolstvo, socialnu pomoc, ci potravinovu bezpecnost. Dokedy sa budu roztvarat noznice, medzi par multimiliardarmi a ostatnymi obyvatelmi, alebo inak, stretavaju sa zaujmy tychto dvoch skupin? Nehovoriac o spirale v niceni zivotneho prostredia a spotrebe nerastnych surovin, ktorych motorom je neustale zvysujuca spotreba za ucelom vacsieho zisku.
No viete, to slusne spravanie k Slovakom, bolo na zaciatku, ked vedenie Wehrmachtu dalo pokyn svojim velitelom, aby si ziskali doveru obyvatelstva. V casoch ked vojnu zacali nacisti prehravat, tak sa ich postoj zacal menit a svoju tvar ukazal po povstani, ked nevinnych ludi, aj male deti a zeny boli schopni fasisti upalovat. Vy vobec neviete o tejto dobe nasich dejin nic a tarate. Pozrite si filmy a precitajte knihy z tejto doby, predstava ze su to ideologicke bludy co tvrdia vam podobny ma v sebe jednu chybu, pretoze ludia, ktori toto vsetko zazili vtedy este existovali a nebolo im mozne ako dnes rozpravat "toto su len rozpravky" pripadne, ako dnes hovorime hoaxy. Tie zverstva nacizmu si dnes my sucasnici uz nevieme predstavit a ludia co o nich mohli rozpravat uz pomali odisli, ale existovali a boli oproti tym 15 tis odvlecenych do gulagoch neporovnatelne. Viem, ze v tych 15 tis ludoch bolo mnozstvo kolaborantov, zradcov a udavacov gestapa, takze ziadnych 15 tis nevinnych neexistuje.
Zostup podpory volicov Hlasu a narast u Smeru, zapricinili najma "cervene denniky", ktore presli z narativu "Hlas je Smer II." k novemu popisu, ze "Bez Hlasu vladu nepostavime", takze zo dna na den tu bolo Hlas je nas spojenec a preto o nom budeme pisat len to najlepsie. Kedze im Pellegrini sadol na tento lep, tak Hlas zacal padat, ako hruska zo stromu. Nastastie aj tam pochopili, ze ked "Lucifer o niekom rozprava, ako je dobry", tak to u ostatnych ludi neznamena nic pozitivneho.
Ludia ako Vy si mysleli po roku 1939, ze by sme to snad s Hitlerom uhrali. No neuhrali, po porazke Sovietov, by sme skoncili minimalne ako sluziaca menejcenna rasa v horsiom pripade by sme uvolnili zivotny priestor v uz vybudovanych plynovych komorach. To co pisete (ideologizacia, ci strata politickej slobody) je proti tomu nadstavba o dva stupne vyssie. Takze ano, nasi predkovia si Sovietsku armadu vazili a oslobodenie od nacizmu (okrem kolaborantov a arizatorov) drviva vacsina vitala. Toto pisem na zaklade rozpravania svojich predkov, ktori zverstva nacistov zazili.
Ideologia Marxizmu sa zmenila na ideologiu volneho trhu. Obe maju k sebe velmi blizko, pretoze tvrdia, ze len popisuju nevyhnutnost, ktoroej sa musi spolocnost podriadit. Zatial co pri komunizme uz ludia prezreli, ze ziadna nevyhnutnost neexistuje, pri volnom trhu je stale este mnozstvo ideologickych pokracovatelov, ktori sa tejto myslienky drzia, ako jedine spravnej.
Volby by prebiehali v povedzme 150 okrskoch, kde by sa vacsinovo vyberal jeden poslanec. Poslanci by mohli byt nominovani stranami, ale mohli by byt aj nezavisli. V priebehu volebneho obdobia by v ktoromkolvek okrsku mohol byt poslanec odvolany ak za to zahlasuje 50 percent zucasnenych volicov. Pre odvolavanie by musel lbyt v okrsku vyzbierany urcity pocet podpisov. Po odvolani poslanca by bud nastupil v porade druhy kandidat, alebo boli do 3 mesiacov nove volby, ktore by ustanovili poslanca s mandatom do datumu konca volebneho obdobia.
zastavit sa nedaju, ale to moze byt aj jeden krok vpred a dva vzad.
Neviem o com sa tu pise, ale v mapach, ktore som videl na internete su zakreslene smerom k Tokmaku tri obranne linie, ktore ukrajinsku armadu este len cakaju a Robotine bolo este len pred prvou liniou.
Odporúčame