Do NR SR sa dostanete leda tak na parlamentny balkon.
Do NR SR sa dostanete leda tak na parlamentny balkon.
Prosim redakciu, kde ukrajinci prerazili prvu liniu obrany ruskej armady? Hovorite novinku o ktorej neviem a nikde som ju necital. Zatial sa hovorilo o obsadeni uzemi pred prvou liniou ruskej obrany. Tak bud zavadzate (ci uz z neznalosti, alebo umyselne), alebo sa tu dnes udial prielom cez liniu obrany o ktorej zatial nikto neinformoval.
Vcerajsia diskusia na TA3 ukazala, ze Baranik ako pravnik nema o zakladoch prava ani paru a vziat si ho ako advokata k sudu sa rovna prehratemu sudnemu konaniu (sam priznal, ze este ani jeden proces na sude nevyhral). V prvom rade hovoril, ze na oslobodenie od viny je tu sud. No tak prajem panu Baranikovi, aby bol nezakonne obvineny OCTK a vzaty do vazby na 3 roky a po 10 rokoch mu sud vyriekne ze je nevinny. Zaroven hovoril, ze je na obvinenom, aby preukazal svoju nevinu a prokurator, ako zastupca statu tu je nato, aby hajil zaujmy statu, teda aby sa snazil osobu, voci ktorej vzniesol obvinenie za kazdu cenu dostat pred sud.To uz zacina zavanat navratom k inkvizicii. Dalsiou perlickou bolo, ked povedal, ze prokuratori by mali podliehat vlade a ona by za nich prevzala zodpovednost. To uz sa opytal aj Bielik, ci chce navrat systemu spred 89. .
ospravedlnujem sa "rovni" A este chcem dodat, ze ja som z eurofondov nevidel nic, ale honosne vily si za ne postvili iny, mozno prave taki, co im tento marazmus nazyvany demokracia vyhovuje.
Polozme si otazku, komu tento system, alebo rezim vyhovuje? No predsa ste to aj vy novinari, mimovladkari, ci tzv. demokrati, ktori tvrdite ze je najlepsi z moznych, to z neho treba len odstranit zlihanie jednotlivcov. Ale je to skutocne pravda? Nie je zla uz jeho podstata, kde nerovnost ekonomicka sa v tomto systeme prenasa do nerovnosti v ostatnych oblastiach spolocnosti. Len sa skuste pan redaktor dovolavat pravdy s milionarom pred sudom, potom pochopite, ze su tu rovny a rovnejsi,
Uz sa v ruskej dume hovorilo o mobilizacii 2 milionoch vojakov, co by bolo realne. Ekonomika Ruska na prekvapenie vsetkych sliape, akoby Rusko vo vojne nebolo a v pripade potreby je tu Cina, ktora jej rada poskytne pozicku. No a co my "donori" Ukrajiny? To si vazne niekto mysli, ze si obcania od svojich vlad nechaju utahovat opasky, aby sa konsolidovali rozpocty a na druhej strane ich vlady vynakladali miliardy pre Ukrajinu?
Autor clanku miesa fikciu so sutocnostou, pretoze neuspech tejto ukrajinskej ofenzivy znamena koniec pre Ukrajinu a nie pre Rusku federaciu. To Ukrajina uz mobilizovala vsetko co mohla a dalej uz nie je koho, to Ukrajina je bez penazi a zavisla od toho, ci jej niekto bude este ochotny toto "dobrodruzstvo" platit. Ako povedal cesky prezident Pavel, toto je posledny pokus pre Ukrajinu, aby do jesene dobyla v tejto ofenzive co najviac uzemia. Ofenziva vsak zatial viazne a ukrajinska armada sa este nikde ani zdaleka nepriblizila k prvej linii vybudovanej ruskej obrane a tych linii je vybudovanych az pat. Toto vsetko boli predliniove boje a uz Ukrajina stratila na pomery, ktore ma mnozstvo vojenskej techniky a pripravenych jednotiek, proste to vyzera na katastrofu. Tak teraz pozastavuje ofenzivu, ktora este riadne ani nezacala a obvinuju zapad, ze im dodal malo vyzbroje. Rusko teraz vyraba zbrojnu vyrobu naplno, napriklad tisic najnovsich tankov T90 rocne a dostatocny pocet municie.
No ked uz je rec o hrubom zavadzani, tak este keby Data bez patosu okomentovali tie grafy Remisovej, kde sa chvalila, ako jej vlada zvysovala sumu dochodku a zapocitala tam 300€ za covidove zaockovanie. Pricom to dostali len niektori a bolo to jednorazove.
Pre spravodaja, ako postupuje ukrajinska ofenziva:
Dnes si hrdina, zajtra uz budes mozno prosit a usluzne sluzit tomu zlemu Rusku ako sa dnes podlizujes USA.
Myslim, ze to co pisete nedava logiku. Faktom je ze Stalin ziadal od Francuzska a Velkej Britanie uzatvorit obrannu dohodu v pripade utoku Nemecka na niektory z tychto statov, s cim najma Chamberlain nesuhlasil. Po Mnichovskej dohode Hitlera s Chamberlainom a Daladierom sa Stalin obaval ich spolocneho utoku na ZSSR. Mnichovskou dohodou chceli Francia a VB nasmerovat Hitlera na ZSSR, preto obetovali CSR, aby sa priblizil k jeho hraniciam. Dohoda medzi Nemeckom a ZSSR bol pre tychto pokrytcov sok a sami vypovedali Hitlerovi vojnu. Dohoda Molotov-Ribrentrov posunula obranu ZSSR o stovky kilometrov na zapad, co sa ukazalo pre vytazstvio v II.SV ako velmi dobry a prezieravy tah Stalina.
Pre pochopenie rozdelenia Polska v roku 1939 medzi Nemecko a ZSSR prikladam mapu z r.1914
Katynsky masaker bol odvetou ZSSR za rok 1921, kde Polsko zabilo mnozstvo vojakov a dostojnikov Cervenej armady. Toto je to z coho mam strach, pretoze Rusko nezabuda a nase dodavky zbrani su u nich zapisane, ako akt nepriatelstva, ak sa im v buducnosti naskytne moznost ich pomsta moze prist aj po rokoch. Dnesny risk sa moze premenit na nasu katastrofu.
Uz su aj prve zabery zo znicenej ukrajinskej techniky.
Sud sa pravdepodobne priklonil k odseku 3, no podla mna by tu mal byt uplatneny odsek 4 a trest nad 20 rokov (smrt viacerych osob). Ako som dole uviedol Marian Repa v clanku nespravne uviedol, ze Dedecek moze byt podmienecne prepusteny po polovici vykonania trestu odnatia slobody. Pri obzvlast zavaznom zlocine (dolna trestna sadzba je nad 10 rokov odnatia slobody) je mozne podmienecne prepustenie, az po odpykani 3/4 trestu odnatia slobody.
Dedecek bol odsudeny za obzvlast zavazny zlocin vseobecneho ohrozenia
V trestnom zakone § 284.
Kto úmyselne vydá ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví alebo cudzí majetok do nebezpečenstva škody veľkého rozsahu tým, že spôsobí požiar alebo povodeň, alebo poruchu, či haváriu prostriedku hromadnej prepravy, alebo škodlivý účinok výbušnín, plynu, elektriny, rádioaktivity alebo iných podobne nebezpečných látok alebo síl, alebo sa dopustí iného podobného nebezpečného konania.
.Pretoze islo o kvalifikovanu skutkovu podstatu trestneho cinu, vztahoval sa na neho odstavec 3, alebo 4
(3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.
(4) Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,
.
§ 67
(1) Osoba odsúdená za obzvlášť závažný zločin alebo osoba odsúdená na trest odňatia slobody podľa § 47 ods. 2 okrem osoby odsúdenej na doživotie môže byť podmienečne prepustená až po výkone troch štvrtín uloženého trestu odňatia slobody.
To jna frontovej linii ujko zaorava zemiaky, alebo uz zo zufalstva bojuju Ukrajinci na traktoroch?
Ak tu niekto hovori, ze si tu Rusko plati svojich trolov, tak kto bol Havel za socializmu? Nezamestnany, ktory chodil po Prahe na najnovsiom Mercedese a pil tie najlepsie konaky a vsetko mu hradila ambasada USA..
Cena jedneho systemu Patriot je cca 4,75 miliardy USD, takze si to vynasobte a 50 ks by stalo skoro 0,25 bil USD. Cena jedneho lietadla F 16 je cca 1 miliarda USD a potrebnych je min 100 lietadiel. Ukrajina potrebuje na prevadzku statu rocne cca 30 miliard USD, okrem toho sa priblizne rovnaka ciastka posiela na humanitarne ucely. Ukrajinska armada je absolutne zavysla od zapadnych penazi, nik nevie presne kolko penazi do nej uz zapad investoval, ale okrem zbrani, municie a vojenskeho materialu su to aj pohonne hmoty, armadny zold pre vojakov a ine. Ja si len odhadom tipnem, ze Ukrajina za rok a pol zozrala cca 0,5 bil USD. Okrem toho su tu pozicky Ukrajiny, ktore pred vojnou dostavala od zapadnych krajin, ktore tvoria asi 0,25 bil USD. USA za dvadsat rokov v Afganistane minuli 1 bil USD a stiahli sa najma z dovodu financii, takze ostava posledna nadej uspesna Ukrajinska ofenziva. Este pre porovnanie rocny rozpocet SR je 0,1 bil USD.
Odporúčame