To nalepkovanie stran od novinarov a politologov zacina byt trapne. Kazda strana, ktorej je umoznene zucastnit sa volieb je vo vseobecnosti rovnako legitimna, rovnako moralna a rovnako zodpovedna. Samozrejme, ze priaznivci a sympatizanti stran svoje strany vyzdvyhuju a cudzie sa snazia znemoznit, ale to je len fandenie svojmu. Avsak novinar, ci odbornik na politiku by sa mal od tohto odosobnit a byt nestranny, inak je len propagandista. Ako to, ze prezidentke sa nesmie povedat "agentka" ani v diskusii (minule mi tu zmazali prispevok) a o strane Republika, Smer, ci v minulosti Hlas tu ktorykolvek studovany a "nestranny" novinar ci politolog moze v mediach rozdavat privlastky, ako v kravine? To si neuvedomuju, ako to irituje ni len predstavitelov, ci clenov tychto stran, ale aj ich volicov. Potom tu nehovorme o nezavyslich novinaroch, ci politickych analytikoch ale o ludoch, ktory tu roztriestenost svojimi az nenavistnymi a jednostrannymi vyjadreniami sposobuju.

