Mne je toho "žvaniacého" Havla ľúto.On sa stal nakoniec obyčajným tárajom bez akehokoľvek vplyvu na vývoj diaňa v Československu.On bol vlastne figurka ,ktorú si mocní toho sveta pohadzovali po šachovnici dejín.Stal sa niečo ako cirkusova atrakcia vodili ho po svete a predstavovali ,ako mysliteľa,umelca a dramatika no všetko to bolo iba maska ,pozlatko akýsi charaktérovi potemkinizmus.Muselo byť kruté zistenie pre disidenta Havla keď hľadiac smrti do tváre dospel k poznaniu,že aká veľká nula vlastne je.Skrachovaný mysliteľ,ktorý sa humanista zdiskreditoval zhumanizmovaním bombardovania, jeho dramatická tvorba sa stala prepadákom,mal síce hromadu premier ,ale nulitnu reprízovosť.Najvačšou ranou muselo byť poznanie reality teórie nepolitickej politiky.Idea mohla súťažiť o blbosť roka ,jej výsledok zažil mysliteľ zažil ešte za svojho života.Namiesto prosperity prepad spoločnosti do biedy a neuspechu.Muselo byť ťažké umierať s vedomím,skrachovanca,luhára a bezvyznamného chrapúňa!


