Mihál: Vytvorenie pracovného miesta je dnes drahé
Podnikatelia nútia občanov, aby si založili živnosť a že potom ich " zoberú"
Podnikatelia zneužívajú súčastnú situáciu a snažia sa znížiť si náklady tým, že zamestnávajú živnostníkov na práce, ktoré by mohli robiť zamestnanci.
Som živnostník a viem, čo hovorím.
Podnikatelia, ak nemajú dostatok práce, zoberú radšej živnostníka, ako by zobrali zamestnanca, pretože živnostníka po skonční prác nemusí platiť, kdežto zamestnancovi by musel dať náhradnú prácu, resp. vyplatiť odstupné, atd.
Ale aj so živnostníkmi kývu podnikatelia tak, ako chcú Oni...
Zmluva len na danú prácu, akciu, stavbu, atd.
Pritom tlačia na živnostníkov tým, aby robili za čo najnižšiu plácu, pričom požadujú vysokú kvalitu a vykonať prácu v čo najkratšom čase.
Ak si niekto myslí, že živnostníci sú na tom dobre, sú na omyle .
Živnostník si musí zohnať prácu, pričom odvody musí platiť či už ju má, alebo nemá,
Živnostník je dnes najviac vykorisťovaný druh "pracujúceho" občana !!