...Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) si myslí, že je právom budúcich kupcov štátnych teplárenských firiem žiadať peniaze zaplatené pri privatizácii štátu od ľudí cez ceny tepla. Problém minister nevidí v tom, že regulačný úrad pri súčasných právomociach nemusí ustriehnuť primeranosť zdražovania...
Teda ministerstvo hospodárstva a tým aj celá vláda si je vopred vedomá toho, že predajom teplární je reálne, že sa zvýši cena dodávaného tepla občanom..
Teda vláda opäť ide proti občanom
Vláda by mala miesto predaja teplární / ale aj iných št firiem / urobiť konkurz na odborne spôsobilých vedúcich pracovníkov teplární, zabezpečiť racionálny chod teplární a získať financie do štátnej pokladne cez odvedené zisky teplární štátu
Takto štát jednorázovo získa do pokladne peniaze, ale z dlhodobého hľadiska stratí....
Avšak na Slovensku od roku 1993 je to už tak, že " všetko, čo môže priniesť zisk štátu, sa najprv vedome "uvedie do červených čísel", aby sa to potom lepšie predávalo


