Len nedávno som o tom písal,že plošné testovanie je rizikové predovšetkým preto,že sa testuje ako na bežiacom páse.Jediný bezpečný spôsob by bol,že po každom jedincovi by museli všetko dezinfikovať.A to sa nerobí.Prípad z Tovarneho je rukolapným dôkazom,že korona vírus tam zavliekli práve plošným testovaním.Istota je minimálne 99 %.Ďalšou skutočnosťou je,že každého jedného ktorý sa zúčastní testovania takéhoto testovania sú povinní testovatelia upozorniť na možné riziká z testovania a som si istý,že na to neupozornili ani jedného účastníka,lebo to by im odtiaľ väčšina zutekala.


