Čo sa dalo kúpiť z priemerného platu za komunistov a dnes?
Takéto porovnávania sú k ničomu.Stále platí,že štatistika je presný súčet nepresných údajov.Platí to aj v tomto prípade.O kvalite potravín vtedy a dnes môže hovoriť iba ten,kto vtedy žil a mal najmenej 20 rokov.Rozhodne bola kvalita potravín vyššia než je dnes,bez ohľadu na to,či sa to niekomu páči,alebo nie.Stačí si porovnať terajšie normy pre kvalitu s bývalými normami,ktorých označenie začínalo ON......,ak sa nemýlim.Skutočnosť je taká,že ak by platili vtedajšie naše normy na potraviny,tak súčasné "markety" by mali veľké problémy so sortimentom na predaj.Veľa regálov by zívalo prázdnotou.A pravdepodobne by niekto ťažko hľadal napríklad potraviny z Poľska.Ale platí to aj o zvyšku sveta,odkiaľ dovážame asi polovicu spotreby potravín,hoci do roku 1989 sme boli sebestační v podstate v celom sortimente potravín,čo sa dali dopestovať u nás.V niektorých sektoroch sme mali dokonca značnú nadvýrobu,napríklad obilie.