Na súboji USA s Čínou najviac zarába Vietnam
Už pred dvoma rokma som písal že veľa Amerických corporacii začína výrobu vo Vietname.Maju oveľa jednoduchšie zákony a nevyžadujú výrobné postupy lebo nemajú záujem byťbky kopírovať a vyrábať ako Cinkovci.Vybudovali diaľnice a letiska na prepravu výrobkov do USA .Taktiež bolo vybudovaných veľa nových výrobných parkov blízko letiska čo je potrebné V Číne už není dostatok výhodných pozemkob na výstavbu .Mladí Vietnci rešpektujú a doslova milujú Američanov čo je veľmi dôležité A potom aj platy sú trošku nižšie než v Číne .Veľmi veľa záleží či sa dohodne Čína z USA na vlnách Ak sa nedohodnú tak presun výroby z Číny do Vietnamu bude rýchlo nasledovať Inak to bude postupne ale presun sa uskutoční i keď nie všetci tak urobia Zvlášť companies ktoré vyrábajú pre Valmart a tam kde je spoločné vlastníctvo zostanú v Číne