Veľmi slabý preklad z češtiny súdruhovia zo SITA... :-)
Veľmi slabý preklad z češtiny súdruhovia zo SITA... :-)
Ja nie som šovinista. Pre mňa je priateľom každý, kto chce čestne spolupracovať a nie mi ubližovať. Rozumieme si?
Neviem čo sa montuješ do uránu, keď ani Slovenčinu neovládaš. Ale aj tak ti prezradím, že ťažiť urán je jedna vec a vyrobiť z neho jadrové palivo pre jadrové elektrárne vec druhá. Diametrálne odlišná.
Je načase, aby vzniklo nejaké európske nezávislé spoločenstvo štátov namiesto tohoto amerického žalára v Európe....
Ani by som sa mu príliš nedivil. Ten americko-ruský konflikt na Ukrajine nás môže stáť nakoniec existenciu. Potrebujeme to? Dokedy budú tí naši smradi poslúchať oplotenú?
Môžeš si byť istý, že tie dva maďarské bloky budú stáť len zlomok toho, čo stáli 3. a 4. blok Mochoviec.
Závidím Maďarom ich vládu...
Asi sa začnem učiť po maďarsky.
Policajt zase obnažuješ absenciu inteligencie? Ty si vlastne v tomto smere taký nudista :-DDD
"V roku 2013 zverejnil utajované informácie amerických tajných služieb, ktoré okrem iného potvrdzovali, že rozviedky zbierali telefónne záznamy týkajúce sa miliónov Američanov."
A čo je to to "okrem iného" súdruhovia z ČTK? Poriadne svinstvá však? Keby to tak Rusko, to by sa sypalo... :-D
...inteligent sa pozná na prvý pohľad...
Takúto pomoc si strčte do zadku.
Inteligentný človek hľadá informácie vo viacerých zdrojoch a potom si vytvorí názor. Hlupáci tak nerobia...:-)
Podľa všetkého mobilizácia v Rusku narobila neriešiteľné problémy na Západe :-)
Treba začať od piky, od SFZ. Starých funkcionárov nahradiť novými. Inak sa veci nepohnú.
Veľký odberatelia sú povinný si výkon zazmluvniť (množstvo a doba). Ak na Slovensku taký výkon nie je k dispozícii, musí sa nakúpiť. Prečerpávačky fungujú pre tých ostatných...
Nejedná sa o primárne trvalé dodávanie, ale o "uskladnenie" prebytku a vyrovnávanie drobných výkyvov a reguláciu frekvencie. Veľký odberatelia sú povinný svoje požiadavky hlásiť dispečingu, aby mohol reagovať. SE sú len výrobca, o rozvod sa stará SEPS a o fungovanie siete sa starajú oblastné a štátny dispečing.
V článku sa píše 4,2 miliardy... Dôležité však je to, že takí Rusi dokážu postaviť v Pakši jadrový blok na zelenej lúke za 4 roky za "smiešnu sumu", kdežto vyspelý taliansky a slovenský kapitalizmus dokáže to isté za 20 rokov s desaťnásobnými nákladmi. Tak nám Mikloš s Dzurindom pomohli....
Ahááá, už tomu rozumiem, Zelených v Nemecku do Bundestagu vlastne nainštaloval Putin. A Fico mu pri tom pomáhal... :-))))))
Chlapče, chlapče, daj na seba pozor!
Čierny Váh 735 MW, Ružín 60 MW.
Napríklad u nás fungujú jadrové elektrárne v tzv. primárnej, sekundárnej a terciálnej regulácii. Na zvýšené nároky v regulácii máme k dispozícii prečerpávacie elektrárne (napríklad Čierny Váh), ktoré dokážu reagovať takmer okamžite.
Odporúčame