Je potrebné si všimnúť, že výstavba elektrárne začala 1. apríla 1981 teda za sojuzu a prvý blok bol spustený v novembri 1984. Teda za necelé 4 roky. Mochovecké bloky pod taktovkou kapitalizmu a Enelu, ktoré boli rozostavané na cca 50% ešte v minulom storočí, stále nepracujú... To len na okraj.


