Prezidentka ukončila diskusie o upokojení spoločnosti. Čo priniesli?
Je naozaj humorné, ako vážne berie Slovač postoje politikov a médií na prejavy prezidentky. Pre mňa sú reakcie politikov a médií len hrou na slepú babu. Dobre vedia, že to bolo asi v štýle : Niekto dá prezidentke papier –„Zuza, tu máš svoju reakciu k téme „upokojenie spoločnosti“. Prečítaj si to a vyskúšaj pred zrkadlom. Nezabúdaj, že usmievať sa do kamery nie je teraz vhodné.“ A Zuzanka sa naozaj perfektne pripraví a správu odrecituje podľa požiadavky. Všetci politici – do jedného, dobre vedia, že príhovor nie je vlastný názor Zuzanky a vedia aj to, že to nenapísala. Ale – hra na slepú babu – tvária sa, že tomu veria a reagujú podľa toho kam patria akože na ňu. Rovnako aj komplet médiá – vedia, kto je za tým príhovorom, kto ho napísal – opäť slepá baba – verejnosť musí veriť, že aj keď občas niekomu „nadŕža“ je osobnosťou na patričnej úrovni a je schopná vykonávať svoju funkciu ako sa od prezidenta všetkých Slovákov očakáva. A táto hra tu beží od jej zvolenia .