Ten pán má však jeden pech. Či už hovorí pravdu alebo nie - už mu nikto neverí.
Ten pán má však jeden pech. Či už hovorí pravdu alebo nie - už mu nikto neverí.
Obhajcovia Matoviča majú čierno - biele vnímanie. Kto nesúhlasí s ich božstvom - je automaticky Ficovec a komunista. Alternatíva - že niekto môže mať Fica na háku a pritom neznášať Matoviča je už pre nich neprípustná. Našťastie ich percentuálny podiel stále klesá.
Po šiestich nedeliach sa vrátil. Ten, čo to prekladal, má asi prečítaných spoustu českých kníh ...
Takto, mám rád históriu, mám komplet Zamarovského, dokonca aj fotku s ním tesne pred tým, čo umrel ale som skôr konzumentom histórie. Keď vidím u niektorých autorov ako kompletne rozoberajú Starý zákon - jednotlivé úseky, ich zdroje z jednotlivých historických kultúr, porovnávanie, citovanie - sú to vysoko vzdelaní odborníci v danom odbore - poznajú staroveké jazyky, ich písmo, študujú originály, vedia čítať tabuľky z Ninive, egyptské papyrusy - to chce smerom k nim len obdiv a rešpektovanie ich práce. Historické udalosti potvrdzujú dokumentami z viacerých zdrojov. O Novom zákone bolo napísaného tiež veľmi veľa - ale historikom chýbajú z tej doby iné zdroje informácií - tie sú výlučne kresťanské. Len malý náznak u Suetonia - nič viac. Nový zákon je viac vecou viery, ako potvrdenej histórie. Evanjelium zaberá len malú časť rímskych dejín - Nový zákon mám, ale porovnanie by chcelo podrobný rozbor a to by bola fuška. A bol by to len kompilát-to radšej nechám na "vzdelancov" vo vláde.
Naď nemal právo z hľadiska svoje funkcie : vedieť, či je lekárska správa pravá, právne posudzovať jej únik z nemocnice, vyhlasovať odmenu za udanie, zaručovať beztrestnosť udavačovi. Sebavedomie hodné Himmlera.
Ale - z druhej strany - je jeho pôsobenie vo vláde veľmi pozitívne. Robí všetko preto, aby ju zlikvidoval.
Nedal. Ani nemôžem. Nikdy som žiadne nemal a ich dym mi bol vždy odporný. Pre mňa sú fajčiari svojím spôsobom závisláci - neschopní - česť výnimkám - vzdať sa svojho zlozvyku. Ich "kultúru" možno vidieť denno-denne napr. na zastávkach Mhd - do poslednej chvíle inhalovať, odhodiť špak nabok, nastúpiť, vydýchnuť až dnu a až potom založiť povinné rúško. To, prečo mlaďasi dospelých fajčiarov napodobňujú, bolo už rozobraté x krát.
Strašne dlhý článok, veľa emócií. A obracia sa akože na Matoviča - ale text tomu nenasvedčuje. Autorka musí vedieť, že na dotyčného nepôsobia žiadne logické argumenty. Cíti sa vodcom a tak aj hovorí a koná. Dnes bol na ČT 2 historický dokument o nástupe Hitlera v Nemecku. Je až neuveriteľné, ako sa metódy agitácie, rétorika, volebné slogany, štýl vládnutia Hitlera podobá na to, čo používa náš terajší samozvaný vodca Slovenska. (svojho času aj vyjadril sympatie k spôsobu akým pôsobila na ľudí NDSAP). Doporučujem dodatočne pozrieť. Kto nemá rád násilné ideológie, dogmatizmus a tyranov formátu Hitlera, Stalina, Mussoliniho atď. – nemôže sa ľahostajne prizerať, ako ich napodobňuje terajší šéf junty, ktorá teraz vládne na Slovensku.
Tých božích súdov a aj koncov sveta už v minulosti bolo ! Keď sledujem na historických tv kanáloch dokumenty z druhej svetovej - hekatomby nevinných mŕtvych - nebol to boží súd už vtedy ? Odpoveď je vždy tá istá - nikto nemôže vedieť, aká je vôľa a zámery najvyššieho !
Socker nie je to prapodivno-podivné uvažovanie - vodca má vždy pravdu ?? Už sa to v minulosti dialo zopár krát a vždy to pre dotyčných nedopadlo dobre. Ty si nejaký odborník ? Odkiaľ vieš, že fúrerove opatrenia boli zaručene správne ? Proti všetkým ? Máš to z média - "to každý vie ?" O ktorom z Matovičových odborníkov môžeš povedať, že nie je pod jeho velením ? Ale maj si svojho vodcu - každý má tu v debate právo povedať svoje. Niektorí - názorovo tebe podobní, sa vyjadrujú, že by Pravda nemala umožňovať útoky na Matoviča ...
Reaguješ len na to, čo sa ti hodí. A keď táto vláda vidí chyby tej predchádzajúcej, prečo ich preberá, nekritizuje ale akceptuje a kupuje. To nemá logiku, predsa likvidujem neprávosti tých predošlých. A o tých nákupoch hovorí teraz Naď, čo to má spoločné s Ficom & Co. ??
A navyše - to tak ťa baví písať pod viacerými Nick-ami ?? Štýl a rétorika je vždy tá istá.
Zatiaľ je to od Pelleho len gesto. On sám dobre vie, že parlamentná väčšina nepustí. A tých koryto maximálne spája. Ohrozený Kollár a Remiška to nepripustia. Pre opozíciu sú stále percentá nedostatočné - keď odpíšeme % Kotlebu.
V článku o dobrovoľnosti nič nie je, to by mu diktátor dal ! Ten hovorí o povinnosti. Ale aj tak - používa neuveriteľne hlúpe frázy napr. "sám sa skôr prikláňam – či chcem, či nechcem – k tej odbornej stránke. " Tak takúto hlúposť môže napísať len niekto, kto končil školu v siedmej triede ZDŠ ...
Podľa mňa sa školy tak skoro neotvoria. Neviem, odkiaľ to máš. U nás je platné len to, k čomu sa pozitívne vyjadrí hlavný diktátor. To, čo by chcel ktokoľvek z koalície - bude jednostranne prehlasované.
Opatrenia nie sú bič, majú ich prakticky všade v Európe, musia byť. Lenže odkedy ich prijíma táto vláda, sú nesystematické, chaotické menili sa takmer zo dňa na deň. Jeden z koalície vravel jedno, druhý zase niečo iné a Matovič samozrejme presadzoval to svoje a to dosť agresívne. Stačilo sledovať jeho kultúrne vystúpenia v médiách. Sebe odpustil všetko a nedostatky hodil na ľudí pod sebou , kritiku z koalície bral ako nôž do chrbta a kritiku zvonku, teda aj prezidentky, vulgárne odmietal. Za to, že dnes nikto z vlády nemá dôveru u ľudí si môžu sami. Mikas je rád, že je a poslušne plní príkazy šéfa.
Samozrejme aj ja - patriaci k tým, ktorí žijú tam dole z výplaty do výplaty - záleží na tom, aby sa tam hore likvidovalo nezákonné obohacovanie, korupcia. Nepamätám sa na vládu SR, ktorá by si to do volebného programu nedávala. Ale potom sa dialo vždy to isté - na významných postoch sa objavovali nominanti blízki vládnucej špičke, a médiá sa k tomu vyjadrovali podľa svojej "politickej" príslušnosti. Ale vždy to fungovalo rovnako - nobilita si kšeftom zvyšovala životnú úroveň a tí dole sa zmohli tak na frflanie a čakať na nové volebné sľuby, ktorým chceli uveriť. Pri poslednej vláde Fico & Co. sa situácia úplne zmenila. Vlastníci médií, vrátane RTVS sa presunuli na jednu loď a z im známych dôvodov po vražde vládu pred verejnosťou zlikvidovali. Volebné sľuby novej garnitúry boli o to jednoduchšie stanoviť - väčšiu časť médiami zmanipulovanej verejnosti naladiť na odstraňovanie kradnutia a korupcie. Získali volebné % a po prevzatí moci si začali čistiť priestor pre seba . A darí sa...
A preto mi to nesedí. Vtedajší rímski historici a bolo ich dosť, často mali povahu dnešných investigatívnych novinárov a šli po všetkom, čo malo ako-tak zaujímavý príbeh. A Jeruzalem tej doby nebolo žiadne odľahlé miesto, rímska nobilita tam zvykla tráviť svoje voľné chvíle. Ale čo sa týka biblických údajov - žiadny rímsky historik neuvádza ani jeden z týchto príbehov. (ak sa mýlim, prosím uviesť autora-mám preklady všetkých rímskych historikov, ktorí u nás vyšli). Biblia bola spísaná pomerne dosť dlho po Kristovej smrti - a lgoicky sa predpokladá, že kresťanským autorom záležalo skôr na upevnení kresťanského učenia ako na historickej presnosti. Tak to bolo aj pri Starom zákone a rovnako aj pri Novom. Teda tie detaily okolo súdu a ukrižovania sú historicky spochybniteľné.
Dvaja komári. Inak plus.
Nie vždy je na strane slabších pravda. A odkedy je teraz Matovič ten slabší ?? Nemám ten dojem. Má pohodlnú parlamentnú väčšinu a prakticky celá koalícia stojí pred ním v pozore. A keď je nejaký malér, tak vždy za neho môže niekto iný - nikdy nie on. Heger, Sulík, Krajčí - alebo vynadá obyčajným ľuďom tam dole. A samozrejme, ktokoľvek ho kritizuje - nech je to ktokoľvek - mu vráža dýku do chrbta a je priaznivcom Fica, Pelleho či Kotlebu. Teda aj prezidentka. A keď má niekto príliš veľa neprajníkov - je za tým agitačná práca Fica & Co alebo aj niečo iné ? Mne úplne stačia jeho priame vystúpenia v médiách aby som si o ňom vytvoril názor, nepotrebujem k tomu ani Fica, ani Pelleho ani Kotlebu. Ale keď ti vyhovuje, ok. bráň si ho - ja o ňom ten tvoj názor nezdielam.
Nuž tento biblický príbeh len veľmi zhruba - a v tomto popise mi nesedeli tí vojaci. Boli to rímski alebo vojaci židovského kráľovstva ? Poznám však veľa kníh rímskych historikov píšucich o rímskych vojakoch tej doby - tí by nikdy také divadlo okolo odsúdeného nerobili ani nesmeli robiť.
Mne na Matoviča sedí viac ten fúzatý paranoik z minulého storočia. Tiež za svoje neúspechy vinil všetkých, len nie seba. A mal vždy len a len pravdu.
Odporúčame