Osobne som toho svedkom nebol - ale dokumentov je spústa - aj v 50 rokoch polícia nemilosrdne zatýkala, aj tých najvyšších, súdení, odsúdení a aj popravení. Vtedy verejnosť spracovaná médiami takmer do nohy s tým súhlasila - zločinci nám chceli rozvrátiť republiku ! Aj teraz je verejnosť ochotná kriminalizovať ktoréhokoľvek politika, keď je dostatočne dlho médiami spracúvaná, stačí ešte trochu emócií a predtým oslavovaný politik sa stane kriminálnikom. Ľudia veria médiám, veria sľubom politikov, veria rôznym ideológiám. Neveria kvôli logickým argumentom ale preto, lebo chcú v to veriť. Väčšinou sa škaredo sklamú ale ľudia vedia aj perfektne zabúdať. A mocní a bohatí ich takto regulujú podľa svojich potrieb od pradávna - dnes - a budú zrejme aj v budúcnosti ...


