Ako chutí moc podľa Matoviča
Brrr, neznášam tieto podcasty. Aj keď tam bolo povedané dosť zaujímavého - kým sa dotyční redaktori vykoktajú a vyfunia tak by som to už mal 20x prečítané. Ficovci, či Pelegríniovci ma nezaujímajú - ale vidno, že moderátori sa začínajú od Matoviča odvracať. Kto to chce vidieť a nie je ohlúpený jeho fejsbúkovou propagandou - musí vidieť potenciálneho diktátora - takmer v štýle tých neslávne známych z 20 storočia. Jeho heslom je heslo Ľudovíta XIV. teho - "Štát som ja ! " a podľa toho sa aj správa. Lenže jeho voliči sú stále akoby v tranze - stále ho obdivujú a podporujú. Takých možno denno-denne vidieť na historických záberoch na ViaSat history alebo na ZOOM. Aj tam vidieť nekritická, fanatická podpora dogmatického vodcu - od starých ľudí po neplnoleté deti. Vraj to dnes už nehrozí, je iná doba ? Aj v súčasnosti sa dajú ľudia rovnako sfanatizovať ako v stredoveku, za fašistov, nacistov, komoušov až doteraz - po nášho maličkého diktátora - teda zatiaľ ...