Palenque ale áno - pekne povedané - ale na to čo vravíš, je treba dvoch. A mám dojem, že z našej strany je tej snahy dosť a povedal by som že u niektorých politikov až defetizmus.
Palenque ale áno - pekne povedané - ale na to čo vravíš, je treba dvoch. A mám dojem, že z našej strany je tej snahy dosť a povedal by som že u niektorých politikov až defetizmus.
Je to dosť chúlostivá a emotívna téma. K debate je potrebné mať toho dosť prečítaného - nestačí ťuk- nová karta-ťuk wiki - ťuk téma - a som za 5 minút expert. Určite je dosť nešťastný výrok hneď z úvodu "V každom prípade nie je veľmi čo oslavovať" - no ak sa berie Veľkomoravská ríša ako slovenský štát - dobre, ale odvtedy Slováci prestali ako národ existovať a až Trianon im vlastne priznal štatút národa - teda je tu čo oslavovať. Aj to, aké bolo aj potom neskutočne ťažké si tento vydobytý status udržať. V článku sa neuvádza tvrdý revizionizmus našich južných susedov prakticky od podpísania zmluvy prakticky až doteraz. Mám knihu z 1 ČSR o dobových aktivitách "angličana" lorda Rothermera. Veľmi typické. Udalosti sú dobre popísané v spomínanej knihe Mariána Hronského - Boj o Slovensko ... ale aj v iných historických publikáciách. Všade sa však Trianon uvádza ako rozhodujúci faktor záchrany Slovákov ako národa. Úmyselne zabúdať podľa hesla - neprovokujme - nie je vôbec na mieste.
Palenque, to určite. Záleží na tom na ktorej lodi si. Hrať sa v tomto prípade na principiálneho internacionála je v tomto prípade frázovanie.
Toto sa dalo k 4. júnu čakať. 100 výročie nepustí. To bude teda riadny šramot ! Ak Igorko so svojimi pustí do gatí toto dokáže presunúť riadne preferencie ! Aspoň si myslím ...
Tak, tak, ľudia sú tí istí ako za tých zločinných diktátorov z minulého storočia. Takmer komplet sa dali či už tam na západ alebo východ od nás zmanipulovať a zotročiť. Kde bolo IQ, vzdelanie a logické myslenie jednotlivca ? Pritom tých svojich diktátorov milovali, boli ochotní za nich bojovať, vraždiť aj umierať. Pri tvrdej manipulácii by boli dnes ľudia rovnakí.
Pamätám si na to dosť dobre. Na druhý deň som čítal všetky noviny, ktoré som mal k dispozícii. V niektorých si však komentár k tomu prežehnaniu neodpustili ...
Hmm, Bonaparte nemám dojem, že niektorá z vlád po 89 tom kradla viac alebo menej. Usilovne sa snažili všetci plus pôsobil iní Kočnerovci a fungovali výpalné mafie, vraždilo sa. Rozdiel bol len v tom kto mal byť zlý pre verejnosť a to boli vždy tí, ktorí dosť aktívne nespolupracovali s finančnou oligarchiou a tá zase ovláda médiá. Tie sú pre väčšinu ľudí ako droga, dajú sa ľahko manipulovať a presvedčiť o tom čo je pre tých hore potrebné. Zločinca a zlodeja urobia z kohokoľvek a tiež - ospravedlnia hocikoho za hocičo. Väčšina ľudí nechce pochopiť, že prakticky 100% info má z médií, teda zlí a dobrí politici pre Slovač sú podľa toho, ako to chcú ich majitelia. Ale to si málokto pripustí a najradšej používa tvrdý argument "každý to vie ".
Prepáč Geist ale zbytočne sa rozčuľuješ. Vieš s kým diskutuješ tak to aj tak ber. Diskutovať s dogmatizmom je bezvýchodiskové - ste na inej lodi, nikdy sa nepresvedčíte. A provokatérov z princípu - si netreba všímať, im ide práve len o to ...
Pěkný - už len na Slovensku zriadiť inkvizíciu. Myslím si, že na funkciu Torquemadu by sa našlo dosť ochotných.
Jéj, u nás to nejde ?? Mal by som zopár horúcich kandidátov !
Nič iné, len samé frázy. Oni a slúžiť ľuďom ? Na slovo poslúchajú svojich pánov a oblbujú Slovač. Robia si imidž vysokobjektívneho média - ale majú od toho ďaleko. To zdanie objektivity vedia veľmi sofistikovane navodiť - dokonca si robili aj tv. reklamu na svoju objektivitu - ale manipulujú ľudí prakticky rovnako tvrdo ako sám premiér. Bohužiaľ verí im dosť značné % slovače - čo je v telke - je pravda. Ich objektívnosť bola zvlášť viditeľná pri krytí ex prezidenta a jeho aktivít - minimálne info - a keď - tak všetko bolo bagatelizované. Niečo podobné by vtedy "zlízol" člen koalície takmer z výzvou k nástupu trestu do basy. Sú nenápadní, ale silno oportunistickí, a zákerní. To je podľa mňa RTVS.
Karolínka - trochu naivity - Kradlo sa za komoušov - centrálne a usilovne. Prišiel daný rok a začali sa striedať vlády. Kradlo sa odušu ďalej. Nech bol pri vesle ktokoľvek - fungovali mafie a všelijakí kočnerovci. a kradlo sa a aj vydieralo, mafie brali výpalné - dunajskostredčania by sa mohli vyjadriť. Nemám žiadne ilúzie o tom, že tá alebo oná vláda kradla menej. Rozdiel bol vždy len v tom, kto mal byť zlý pre verejnosť a to boli väčšinou tí, ktorí príkladne nespolupracovali s finančnou oligarchiou a tá ... ovláda médiá. Ľudia neuveriteľne radi sa dajú médiami ovplyvňovať a doslovne manipulovať.Treba si uvedomiť, že prakticky skoro 100% ľudí má informácie výlučne len z médií ! Média dokážu urobiť zločinca z kohokoľvek a ospravedlniť tiež hocikoho z čohokoľvek. Napr. Sulík sa viackrát stretol s Kočnerom - stačilo ospravedlnenie a médiá mu dali pokoj. Pre iného stačil jeden telefonát a už bol vyzývaný k odstúpeniu. Majitelia médií majú skutočnú moc.
Antifa pôsobila aj po vojne v zajateckých táboroch pre Nemcov. Zajatcov presviedčali k prokomunistickým prehláseniam a vstupu do tejto organizácie. Samozrejme s prísľubov skorého prepustenia. A mnohí aj sa presvedčiť dali.
Presne tak, naše médiá vrátane RTVS a aj ich redaktori sú pod prísnym dohľadom svojich majiteľov - veľa udalostí zaregistrujete len v zahraničných médiách - v našich sa dočítate veľa bulváru a zbytočností - a samozrejme všetko nechutne zafrázované. Som zvedavý, dokedy vydrží táto debata.
Hmm, dosť málo je o tej situácií v USA v Pravde. Ak by polícia náhodou zlikvidovala podozrivého bieleho - ani pes po tom neštekne a absolútne by sa nič nedialo. A takéto dačo sa deje aj u nás, aj keď v malom a médiá čušia.
To klameš mi pripomína niekoho s iným nickom . Že by taký úvod malo viac diskutujúcich ?
Hmm, mám veľa kníh k tejto problematike - baví ma to ale ... Pri čítaní som nemal dojem, že by títo autori mali dáky sklon k mystifikácii. Všetky pravdepodobné záhady presne popisujú a ak si netrúfajú na hypotézu - riešenie posúvajú do budúcnosti. Teda fakt nechápem dôvod, prečo by sa mala takáto vlastne jednoduchá hypotéza zamlčovať.
Robí to ideálne - narobí síce dosť škôd a odskáču si to tí dole ale ten chlap sa musí znechutiť. Tu v diskusiách je to jasné - ak to nie je Igorkov literárny zamestnanec - ale to je veľmi malé %. Odpíšu ho časom jeho vlastní z koalície za podpory finančných oligarchov - ktorým už určite lezie na nervy. Len nemalo by to byť priskoro - má veľa fanatických prívržencov, ktorí tiež musia aktívne pocítiť čo je to jeho diktatúra. Pri príliš skorom odstránení by mohol byť nimi vyhlásený za politického mučeníka, obeť sprisahania neviem koho, plus chápadiel absolútneho zla – Fica & Co. Mal by v nich silnú oporu a znovu ako opozičník by bol ako ryba vo vode. Ten chlap už dávno zabudol na to, že chcel odstraňovať korupciu a zločinnosť - chce diktatúru kultu osobnosti - samozrejme svoju.
Majo súhlasím, len detail - ten pán minister patrí k reformovanej cirkvi - k Baptistom. Niektoré tieto cirkvi sú ešte radikálnejšie ako sú katolíci. Inak všetky náboženstvá sú dogmatické ideológie a manipulujú svojich prívržencov. V minulosti boli a aj dnes sú ľudia ochotní za tieto dogmy fanaticky bojovať a aj umierať. Minister je len poslušný psík svojho pána - koná jeho príkazy. Jeho výmena nič nevyrieši. A výmena toho hlavného je zatiaľ v nedohľadne.
A ešte - prečítal som si príspevky k článku. Tu nie je o čom hovoriť. Normálny človek musí vidieť jeho psycho-správanie. To už nie je žiadny boj proti bývalej korupcii a zločinu. To je jednoducho boj o moc a diktatúru jednotlivca - obyčajný kult osobnosti. Zastávať sa ho môžu len jeho zamestnanci, ktorí tu píšu, alebo totálne zmanipulovaní ľudia podobní tým v 20 storočí, v dobre známom štáte - ktorí umožnili psychicky narušenému bláznovi terorizovať skoro celý svet. Stačí si večer pozrieť dokumenty na Viasat history alebo Zoom. Ten náš má podobné ambície na Slovensku. Kým sa takíto jeho zmanipulovaní prívrženci spamätajú - bude to dlho trvať.
Odporúčame