Teoreticky by najlepšia vláda by mala byť tá, ktorá sa nedá ovplyvňovať žiadnou ideológiou - či už náboženskou, alebo nenáboženskou. Historicky braté až do "víťazného februára" boli vlády na našom území ovplyvňované viac menej náboženskými ideológiami - sila vplyvu postupne klesala. Nastúpila nová nenáboženská totalitná ideológia - jej dominancia mala končiť 1989. Teraz sme v období "pretláčania sa" - sme zahlcovaní množstvom fráz v podaní jednotlivých politických strán a politikov - "čo by bolo pre nás najlepšie" čomu treba veriť alebo neveriť. Zatiaľ sa to však nikomu nejak zvlášť nedarí. Slovač krátkodobo vždy uverí tomu, kto má k dispozícii médiá - a dokáže ich zmanipulovať. Tak je to prakticky od 89 - doteraz. Najlepšia vláda sa nedeje. Niet divu. Tí, ktorí sa ju snažili a aj teraz snažia vytvoriť - na to nemali a ani nemajú. Možno budúcnosť ??? prinesie niečo lepšie.


