A predsa je Biblia vedecky presná!
Myslím si, že v tomto prípade je diskusia úplne bezpredmetná. Pre veriaceho človeka je biblia božie slovo - základ všetkých hodnôt, - citácie z Nového zákona vždy pre nich určujú, čo je správne a čo nie. Pre ateistu je Nový zákon konkrétnou knihou, napísanú konkrétnymi ľuďmi – ideológmi kresťanského učenia - v danom čase. Pre každého veriaceho je viera navýsosť súkromná vec, je nemiestne mu niečo vyvracať. Ale platí to aj naopak. Občas ma uráža, že mnohí veriaci dávajú ateistov do jedného vreca s fašistami, nacistami a komunistami. Tolerancia musí byť vzájomná ...