To mám chápať, že Kom.int. je nejakou autoritou pre definície dejinných výrazov ? Je to jasný taliansky výraz, označujúci nepochybne taliansku totalitnú ideológiu. To, prečo sa hlavne vo východnej Európe stalo toto slovo pojmom pre označenie akéhokoľvek brutálneho zla - to historici dobre ovládajú, ale vzhľadom na isté politické väzby nepovažujú za vhodné to vysvetľovať.


