Za ľudí je za vstup Ukrajiny do EÚ, SaS ju podporuje ako kandidátsku krajinu
pokr.:
dnes pre rozvrátenú Ukruinu, v ktorej zúri už 8 rokov občianska vojna a ktorá má byť základňou pre ohrozovanie Ruska, neplatí nič !!!
o čom teda je to prijatie, či neprijatie do EÚ je ?? o politike ???
dávam do pozornosti podmienky vstupu do EÚ: http://eu.euroiuris.sk/pre_pedagogov/podmien…
jednou z podmienok napríklad je aj, citujem: "Potenciálny ďalší členský štát môže pristúpiť k Únii, iba ak spĺňa podmienky, ktoré sú stanovené zakladajúcimi zmluvami (pozri čl. 49 ZEÚ):
...... tento štát rešpektuje a podporuje základné hodnoty Únie (pozri čl. 2 ZEÚ): úcta k ľudskej dôstojnosti, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát, ľudské práva vrátane práv osôb patriacich k menšinám (právna podmienka)".
toto všetko Ukruina samozrejme, podľa niektorých prezidentov, aj našej Čaputovej, spĺňa ....