Kri, neviem aký si starý, ale ja som žila v tej dobe. Trh a trhová cena v tej dobe boli synonymom zhnitého západu. Ekonómia sa na VŠE vyučovala ako ekonómia kapitalizmu (tá pravá trhová) a ekonómia socializmu (tá zdeformovaná). Takže taká bola teória a potom som si to odžila aj v praxi. A opakujem znova. Vzťah ZSSR a ČSSR nefungoval na princípoch trhu.
Vydávanie peňazí je vskutku jednoduchá záležitosť. Iná vec je, čo tieto predstavujú. A o tom je ekonomika. Netvrdím, že je to zložitá veda, stačí na to zdravý sedliacky rozum. A to je práve to, čo Ti vyčítam, že používaš zložité argumenty, ktoré sa mimochodom dajú interpertovať všelijako. Je to ako s tým pohárom naplneným vodou dopoly. Optimista povie: "pohár je poloplný". Pesimista povie: "pohár je poloprázdny." Tak isto ako je s tým tvojim spätným zrkadlom.

