Takže si nepriamo priznal, že cirkev deformuje Kristovo učenie. Som rada. Ježiš, aj keď bol bohom vyvolený, bol človek z mäsa a kostí. To, čo cirkev niekedy robí s jeho učením, je skôr na škodu jeho učenia. Ja verím, že to bol svätý muž (myslím cítením, uvažovaním ale aj činmi), ale to ako katolícka cirkev zneužívala (aj zneužíva) jeho myšlienky je neodpustiteľné. Veď len to podľa mňa najdôležitejšie: "Pred Bohom sme si všetci rovní", u nej neplatí v žiadnom smere. Odsudzuje homosexualitu, smilstvo a iné morálne poklesky. Ale to nebránilo Vatikánu spolupracovať s nacistami a ich kňazom sa spolupodieľať na zneužívaní detí.

