Veď práve. Ja si naozaj myslím, že obyčajný človek je už tak domotaný, že fakt nevie, ako sa ľudovo hovorí, že kde je sever. Včera inak, dnes tak a zajtra, ani Boh nevie...
Tak to si potom lepší ako všetci ekonomickí analytikovia. Klobúk dole.
Zasa jedno vyhlásenie typické pre túto vládnu koalíciu. Ešte ani nemáme urobené analýzy, čo by tento krok pre Slovensko znamenal a ani nevieme ako sa to do budúcna vyvinie, nie my musíme ísť prvý s bubnom na zajace a vydávať veľkohubé prehlásenia.
Už som to tu napísala viackrát. Eurozóna, pokiaľ pretrvá, to je jedno v akej forme, si bez Slovenska a jeho 1% hravo poradí. Je otázne, či unáhlené rozhodnutie našich politikou, vedené honbou za získaním politických bodov pod rúškom akýchsi hodnôt, ktoré vytvorili ľudia žijúci na Slovensku, raz trpko neoľutujeme.
O politikoch som v tonto príspevku písala vo všeobecnosti, ale dnes mám príspevok o jednom nemenovanom politikovi.
A tá poznámka nesúvisí konkrétne s textom môjho príspevku, len som mala pocit, že tí čo smútia za starým blogom, hovorili niečo o ostrejších diskusiách ako sú tie naše, tak som si povedala, dosť bolo histórie, ide sa na vec, nech to tu oživím...
José, sadla som si v tento nedeľný večer za synov počítač a jediné nové, čo ma na našom blogu zaujalo, bola Tvoja smutno nežná pripomienka, že Vianoce nám klopú na dvere. Len škoda, že ja práve počujem za oknom neúnavný dážď.
Ale nevadí, budem si predstavovať, že je to tak ako v Tvojom perinbabovom svete...
Egypt som si zamilovala hlavne cez Egypťana Sinuheta, lebo to bola moja prvá beletristická kniha z tohto prostredia. Fascinovalo ma najmä popis balzamovania mŕtvych a zvláštny život samotných balzamovačov. Dnes, keď už mám načítané viac tú literatúru faktu, ma Tvoj príspevok Katka potešil. A text, ktorý si pridala z pôvodného príbehu mi príde krásny, vznešený.
Ešte som sa chcela uistiť, či je pravda, že ak Sinuhet mohol byť pochovaný doma v Egypte, tak to je pre Egypťana to najpodstatnejšie, nakoľko byť pochovaný mimo Egypt, bolo to najhoršie, čo sa mu mohlo po smrti stať?
Tak neviem, asi máme na Slovensku dvoch Miklošov, ale ja som pre zmenu včera pozerala Pod lampou, kde jedným zhostí bol práve I. Mikloš. V rámci debaty tvrdil presne to isté, čo tvrdí údajne britský premiér. Konkrétne hovoril, že Euroval nie je riešenie, že je to len odsunutie problému a že Grécko sa malo riešiť štandardným spôsobom. To znamená, reštrukturalizovať dlhy, nechať padnúť nezdravé subjekty a nechať ekonomiku samu sa ozdraviť. Aj preto vraj bol proti pôžičke Grécku. Systém pomoci tak ako je nastavený teraz, úplne odmietol, a hovoril o falošnej solidarite. Okrem pána Šimečku, ktorý bol takisto aktétom debaty, s Miklošom v zásade súhlasili aj dvaja ďalší diskutéri.
Tak čo, včera tam mal dvojníka?
Súhlas.
Doma budú skutočne osožnejší a naviac, nepoznám v mojom okolí človeka, ktorému by čo i len jeden z nich chýbal.
Dííík...
Včera som sa normálne naštartovala, keď tu niektorí včera oplakávali akýsi starý blog.
A čo, ten náš je horší?
Nabudúce si rozmysli čo mi napíšeš.
A či som hlúpa?
Toť pred takými ako si Ty (keďže si mi už potykal), zostane večnou záhadou.
Pracujem ako analytik, tak sa to predpokladá.
Ale tie Vaše disbeat výrazy sú mi naozaj cudzie.
Prvý ste bezdôvodne zaútočil Vy s tými hyenami, tak o čo ide Vám? Že to bolo zo žartu? A čo som ja jasnovidec?
OK. Nie som disbeat poetka (ani neviem čo to je), takže také expresívne výrazy ako krvilačné hyeny sú mi cudzie. Nikoho nechránim, lebo nevim o čo tým babám ide. Je to ich problém. Len som chcela odľahčiť situáciu.
That´s all!
Nuž toto neviem posúdiť, ale vieš nad niektoré veci je skutočne lepšie sa povzniesť, aj keď je to mnohokrát bolestivé. Jatriť si rany a ľutovať sa, je nanič.
Urob za tým hrubú čiaru, ako to urobila aj Zuzka a choď ďalej, nezaťažená a bez zášti, lebo nakoniec na to doplatíš len Ty a Tvoje zdravie.
Držím palce!
Pá
Či je pravdivé to, čo máte napísané v profile, neviem posúdiť, ale tá malá invencia sedí na 100%.
Pá, "nikto" alebo čo vlastne ste...
Odporúčame