Budeš sa čudovať, ale toto sú veci z praxe a nie nejakých internetových serverov. A je jedno, či z mienkotvorných, alebo alternatívnych.
Krištáľovú guľu, na to aby som videla ako sa veci majú, nepotrebujem. Stačí obyčajný zdravýsedliacky rozum.
Budeš sa čudovať, ale toto sú veci z praxe a nie nejakých internetových serverov. A je jedno, či z mienkotvorných, alebo alternatívnych.
Krištáľovú guľu, na to aby som videla ako sa veci majú, nepotrebujem. Stačí obyčajný zdravýsedliacky rozum.
Abraxas, po vojne je každý generálom. Ale ver mi, že medzinárodné politické výhrady k niektorým členom koalície (asi si mal na masli SNS) nehrali v tomto prípade žiadnu úlohu.
Bol to obyčajný obchod a chýbajúca odvaha. Nezakrývajme to vyššími princípmi. Tu išlo iba ak o vyššie záujmy určitých skupín, na ktorých závisí každá vláda a preto to žiadna ani neurobí.
Keby bol pri moci Fico dnes, tak sa chová rovnako. Lebo je rozdiel vládnuť a niesť zodpovednosť, ako robiť ramená v opozícii.
A čo sa čudujeme? Veď celodenné pozeranie telenoviel by vyradilo z prevádzky aj Mochovce.
Ešte by ma zaujímalo, ako budú stíhaní za neoprávnené pripájanie sa k elektrickým rozvodom. Ale skôr by asi zaplatila Východoslovenská distribučná za to, keby náhodou pri tom "odbornom" čiernom pripájaní došlo k nejakému úrazu.
Ako sa hovorí, čo nie je dovolené koňovi, tak je to dovolené volovi.
Podľa mňa, ani sám tomu neverí, čo hovorí. Tak ako tomu majú veriť ostatní?
Spa, máš pravdu, som od Teba dosť mimo. Mám na veci iný pohľad, ale to mi nebráni pochopiť aj Teba.
V princípe súhlasím. Len s jednou výhradou.
Keď v roku 2009 videl pán Počiatek ako sa mu "napĺňa" ním namaľovaný ŠR, tak mu malo byť jasné, že treba konať. Keby boli vtedy zdanili banky, tak dnes by sme tu nemali ozdravné balíčky. Ale to by nesmel chodiť s finančnými žralokmi z Ja a Ty na výlety jachtou za novými zážitkami.
Tak tomuto sa v slušnej spoločnosti hovorí úplne jednoduch: pokrytectvo
Pán Sulík sa nám vyfarbil. Arogantný pokrytec, ktorý oblbol najmä mladých, s prísľubom zmien v spoločnosti. Ale zatiaľ evidujeme len zmeny na lukratívnych postoch v štáte obsadených "kompetentnými" z SAS.
Sulík je morálny odpad, ktorý využil vieru sklamaných občanov v možnú zmenu. Zo dňa na deň sa o tom môžeme presviedčať v praxi.
A čo som napísala? Znížila DPH. Na 15%. A s tou úžasnou spotrebou v prípade kníh by som s Tebou polemizovala.
Kri, neviem aký model kalkulácie cien si analyzoval, ale viem jedno. Keď Ficova vláda znížila DPH na knihy a lieky (a nebolo to o 1%) tak, konečníý spotrebiteľ to nepocítil nijako. Ceny sa ani nehli. Pri liekoch na tom zarobili iba ZP a pri knihách vydavateľstvá. Tak prečo to nemôže fungovať aj opačne?
Spa, v tých vyspelých štátoch odbory reagujú pružne na všetky požiadavky, všetkých svojich členov. A preto tam majú takú vážnosť. A nejdú do ulíc iba vtedy, keď sa chcú pripomenúť alebo kedy im to vyhovuje.
A ešte dodatok. Tí bezchrbtoví kapitalisti sa k svojim zamestnancom chovajú mnohokrát stokrát lepšie, ako naši štátom nominovaní odborníci, ktorí nezodpovedajú za nič a preto si môžu všetko dovoliť voči nám ostatným.
Spa, nemáš pravdu. Ja nepotrebujem nič kamuflovať. Pravidelne dávam na konci roka na Hodinu deťom, pravidelne podporujem jednu NO fyzicky postihnutých, prispievam na všetky podpory (Tatry, zemetrasenia,povodne).
Mne len neskutočne vadí, keď niekto si vyberie iba hrozienka z koláča a tvári sa, že len on je ten spravodlivý a myslí to dobre.
Máš pravdu, v dedine nie je kanalizácia, takže večer za letných horúcich dní sa nesie dedinou "svieža" aróma. Ale hlavne, že je tam tenisové ihrisko, ktoré "lenivé" deti nemôžu využívať, lebo jeho údržba (špeciálny povrch) je drahá pokiaľ nie je využívané na účely, ktorým bolo určené.
Súhlasím. Drahé "skultúrnenie" niečoho, čo dnes ani nie je prioritou pre spoločnosť.
Za minulej vlády sa "skultúrňovalo" tak, že konkrétne v mojej rodnej dedine z rezervy premiéra bolo postavené tenisové ihrisko (tenis tam nehrá takmer nikto), ktoré medzitým zatopili povodne, ale na likvidáciu škôd po povodniach už rezerva nestačila.
Tomu sa hovorí logika veci v praxi.
Pán Paška a čo Vám bráni v súlade s tými pápežskými encyklikami postarať sa o rodinu toho mladého otca, ktrá nemá kde bývať?
Matka Tereza aj z mála nakŕmila veľa detí a nepotrebovala sa o tom podeliť s celým svetom.
Pokiaľ s tým máte problém, tak sú to iba prázdne reči, ktoré urážajú cirkev aj toho mladého otca.
Cano, ja netvrdím, že táto vláda chráni pracujúcich občanov, iba tvrdím, že nerobila to ani tá predchádzajúca, hoci toho mala plné ústa.
A súhlasím s Tebou, že neoprávnené sociálne dávky treba zrušiť, alebo ich aspoň naviazať na nejaké povinnosti a nielen zaťažovať pracujúce vrstvy daňami a odvodmi.
Tak v prvom rade, tliachate Vy, čo Vás napadne.
Chcete mi snáď tvrdiť, že naši odborári pred touto vládou nemali dôvod na štrajk? No to boli v Európe asi jediní. Všetci totižto štrajkovali, keď sa v čase krízy obmedzovali lety letiskám, rušili vlaky a znižovala výroba áut v Nemecku. Len naši odborári nemali na nič dôvod. Veď prečo by aj, keď ten najsociálnejší povedal, že Slovenska sa to nedotkne.
Ale dotklo vážený. Len tí odborári to akosi záhadne nevnímali. Dnes už zrazu vnímajú realitu inak? A čo sa vlastne oroti roku 2008-9 zmenilo?
No ja tvrdím, že vláda, ktorá im evidentne nepasuje do ich virtuálneho sociálneho talónu.
Veď práve preto som vystúpila, lebo nedokážu obhájiť záujmy tých ľudí, ktorí sa necítia ožobračovaní, slušne pracujú, ale oni vykrikujú len o akejsi chudobe, pritom sami zarábajú nadpomery. Ja nepotrebujem odbory na to, aby riešili politické problémy, ale na to aby sa dennodenne zaujímali o všetkých zamestnancov, nie len o tých, ktorí sú úplne na okraji a vytĺkali pri tom kapitál viac pre seba, ako pre tých chudákov.
A nemali by podporovať všetkých zamestnancov? Aj tých, ktorí sa necítia ožobračovaní? Veď aj z ich príspevkov sú odbory financované.
Zamestnávateľ je fajn a neviem o tom, že by sa naše odbory hoci len formálne prihlásili k štrajku. Za čo majú u mňa iba plus.
A že Ficova vláda programovým vyhlásením ľudí chránila, tak to máš 100% pravdu, lebo to bolo iba ak na tom papieri. Lebo realita bola úplne iná. Chránila akurát tak ľudí, ktorým sa nechcelo pracovať a neprispôsobivých občanov. My, ktorí pracujeme a stíhame pri tom pozerať z okna a písať do debaty sme to tak necítili.
To mi je jasné, ale paktovať s Ficom by tiež nemuseli.
Odporúčame