...ked podpises dohodu a to je jedno či s EU, alebo Rusko-ázijskym spolkom, no tak uz je dosť neskoro, alebo pri najmensom dosť nákladné z takého spolku vystúpiť. Ako vidíme v prípade ruského vplyvu je to aj dosť životu nebezpečné.
...ked podpises dohodu a to je jedno či s EU, alebo Rusko-ázijskym spolkom, no tak uz je dosť neskoro, alebo pri najmensom dosť nákladné z takého spolku vystúpiť. Ako vidíme v prípade ruského vplyvu je to aj dosť životu nebezpečné.
Pri tak dolezitej veci, ako je civilizacne zaradenie krajiny na dalších možno sto rokov, má oklamaný národ právo zvrhnut zapredané vedenie. Násilie začali páchateľ špeciálne provladne jednotky. Radikáli sa dostali na chvíľu k moci v tom chaose a zrušili rustinu, ten nešťastný zákon platil možno dva týždne. UA určite bude musieť spraviť reformu, decentralizacia krajiny, posilniť narodnostné práva, možno zaviesť dvojkomorovy parlament. A ktomu sa aj UA zaviazala, pokial stichnu zbrane. Len či tento scenár chce aj Putin...?!
Janukovic bol zvolený vo voľbách ako Vychodom tak aj Zapadom UA aj vdaka svojmu volebnemu programu, že podpise asociacnu dohodu s EU. Ked tesne pred podpisom zradil svojich voličov a priklonil spať ku Kremlu, no tak mu to dali najavo v uliciach. A ty teraz máš nejaký manuál na to, že kto na UA je za a kto proti, hlavne v situácii, ked za "práva Donbasu" reálne bojujú prevažne cudzinci, aj vo vedení DLR a LLR sú väčšinou cudzinci? Žiadna politická strana na UA pred konfliktom nemala vo svojej agende samostatnosť Donbasu. Je to import imperialistu Putina!!!
Vseslovanska vzajomnost pod ochranou Ruska je blud, z ktorého vytriezveli najväčší rusofili už koncom 19st. Len podaktorí, ako napr TY, ešte stále žijú v bajkach o kozakoch a nepriateloch zo Západu. Veď ked si tak zoberieme, tak "inštitucionalizovana vseslovanska vzajomnost" v podobe bloku vedenom ZSSR tu už mala šancu ukázať ako to myslia a či vôbec je zivotaschopná. Niečo tak umelé a absurdné sa zákonite muselo rozpadnut samo od seba. A teraz ked UA chce ísť svojou cestou, tak Putin v štýle ZSSR, odpovedá okupaciou, vydieranim, zastrasovanim. To je to pochopenie, súcit, spolupatricnost????
...ty všeobecne veľa necitas. Hanbi sa!
Slabá a bezzubá EU sa zase ukazuje v plnej krase!! Jedine na co sa zmozu je zúčastniť sa conference call-u, kde akože "deklaruju nádej na prímerie". Nacisticky režim v Moskve ich má totálne na haku a ide si svoje krok za krokom. Teroristi posielajú na jednanie za každým iné osadenstvo, tým pádom hoci aký výsledok je úplne bezpredmetný. Putinovi nejde o Rusov, ani o mier, ide mu o spojenie Krymu s matickou Rusou a zároveň ekonomické zdevastovanie UA tak, aby ked to co z nej ostane bolo skôr na pritaz EU.
...a možno EU vo svojej falosnej konformite vedome nechá Putina anschlusovat Donbas a potom akože nastane mier. A tak si bohužiaľ UA zažije svoj druhý "Mnichov" po Kryme stratí Donbas. História sa opakuje a gaunerom sa stále ustupuje...
Jasneee že voľba padla na Čarnogurskeho. Väčšieho rusofilcka s absolútne nekritickym postojom k Putinovi široko ďaleko niet. Každopádne "gratulujem" konečne k prezidentskej funkcii ;o)))
...jasneee, nebudem verit agenturnym spravam, radsej budem sledovat "tlacovu besedu" studenta na poli pri lese o tom, ako US Kongres prijal zakon o zvrhnuti Putina. (vid link od kolegu vyssie) :-DDDDD
Presne aj kvoli takymto hlaskam rad chodim sem medzi vas na diskusiu. je to zabava..
Sprava z dnesneho dna: Prezident Bieloruskej republiky (tradicny spojenec RF...) Lukasenko, vyjadril znepokojenie nad snahami RF o ovladnutie majetku a nerast.zdrojov patriacich Bielorusku, Ruskom. Tak isto je badat vnutrorezimove napatie v Bielorusku, ktore je pripisovane snahou Kremla o vacsiu infiltraciu silovych zloziek a zloziek statnej spravy agentmi RF.
Zda sa, ze Putinova doktrina "budovania Ruskeho sveta" mu zacina zlyhavat. K tomu sa zacina opat ozivovat stary konflikt o Nahorny Karabach, tzv zamrznuty konflikt, A takychto "omrzlín" ma Rusko viac, Osetsko, Podnestersko, Gruzinsko...
Len tak dalej Putin, nebudes jediny diktator, co skonci porazeny na kolenach. A zozeru ta tvoji vlastni!!!
Kelmir, to že si si ma ty nevsimol, ešte neznamená že sa dlhodobo nevyjadrujem k temam. Co sa týka Rusov, aby náhodou nedošlo k omylu, ako národ si ich vážim a mám rešpekt k ruskej kultúre. Mám Rusa kolegu a poznám osobne niekoľko Rusov. Máš pravdu, k ich prezidentovi pociťujem neskonaly odpor. Nadavas na internet, pritom paradoxne internet je v súčasnosti Putinova najsilnejšia zbraň, odkiaľ putinysti cerpaju "zaručené" informácie (viď tuto diskusiu). Unipolarny, bipolarny svet, nech sa mocnosti polarizuju koľko len chcú, ALE co s krajinami ktoré sú menšie a slabšie a chu si zvoliť vlastnú cestu? Moldavsko, Azerbajdžan, Gruzínsko, Čečensko, Ukrajina, alebo mi chceš povedať že majú jednoducho smolu a musia držať hubu a krok? Takto by mal fungovať svet? My nikdy nedostaneme ich domovinu... Mal som pocit, že UA bola napadnuta Rusmi, UA stráca územia a zmenšuje sa, nie RF.
Ďakujem za link, ale ak toto považuješ za relevantny článok a overeny zdroj, tak sa ani nedivim že propagujes Putinov diktát. Ale aj keby to tak rovno bolo, tak ja tvrdím že to je v poriadku. V slusnej spoločnosti má byt vytvorený priestor na slušné vyjadrenie nesúhlasu. Viem že je to pre vas putinystov nepochopitelne, ale je to tak...
Máš pravdu, budú pykať všetci masovi vrahovia za zločiny v Odesse, za zostrelene civilne lietadlo, za napadnuty a zničený autobus plny civilistov a ked UA vlastenci oslobodia Krym a Donbas, to sa ešte ukáže akých bastar...ov si sa zastával, ked svet uvidí akemu zastrasovaniu boli vystavení miestni obyvatelia..
V roku 1939 sa stali aj iné veci ako vypuknutie WWII. Včera som v mojom príspevku zrovna reagoval na podobného mudrlanta s podobnou pripomienkou, ako ste vy dvaja ;o))
...veď práve, vam stačí si stiahnuť pár foto z youtube, najlepšie z ruskej dielne a nekriticky to prezentovať ako fakt. Príklad za všetky: včera alebo kedy sem nejaký rusofilcek hodil foto z pohrebnej kolóny mŕtvych ukrajinskych obrancov, kedy ľudia pri ceste si spontánne klakli na kolena a vzdavali hold. A dotyčný to tu prezentoval, že ľudia musia klacat pred nacistami. UBOHÉ!!!
...co cakas od típka, co si da do profilu päst, hviezdu a samopal :oDDD
a takyto ludia mozu volit a vychovavat deti.
Tak za prvé 1939 je môj nick a nie meno. Za druhé, neviem co má rok 39 spoločne s fasizmom. Je to vznik prvej SR ako jedinej alternatívy voči rozdeleniu a hroziacej genocide našeho národa. 1939 je aj rok prvého ozbrojeneho, úspešného odporu Slovákov v Malej vojne voči cudzej agresii. Za tretie, co ja viem tak nacisti si oblubovali anexie cudzích území, vojenské a nasilnicke riešenia, antisemitizmus a nenávisť k zidom. Paranoja bola takmer povinná výbava správneho nacistu. Ked sa tak kuknes na príspevky svojich rusofilnych kolegov, tak tam uvidis správnych nacistov.
Súdiac tvoj pravopis a argumentacne schopnosti, až príliš veľa času som ti venoval, milovnik nacistov...
To sa im vydávajú "emotivne vyzvy", ked samozvani osloboditelia maju svoje majetky, rodiny a priatelov v Rusku, Cecensku, Azerbajdzane a kade tade. Ked su unaveni, idu sa jednoducho zrekreovat (ako napr masovy vrah Girkin, nech odvisne bast_rd jeden!!). A cecenci zase pojdu domenkov na ramadan a pockaju si, kedy ich zase povola prezident Pruser, aby mohli vrazdit slovanov s pokrykom Allahu Akbar. a este maju za to aj zaplatene.
Festung Europa, treba ich drzat pred hradbami...!!!
...ved prave, suhlasim s tebou. Ukrajinci uz mali dost spolocenskeho zriadenia Uralskeho tipu pod ochranou Kremla. Korupcia, nefunkcna ekonomika, nefungujuce silove zlozky, mafia ako predlzena ruka vlady., desatrocia potlacana ukrajinska identita. Tomu vsetkemu chceli dat ukrajinci zbohom.
Ja netrvdim ze UA je fungujuci stat, ALE to je dosledok toho ze UA bola doteraz ruskou guberniou.
Ano, tvrdim ze Donbas je bombardovany Putinovymi zoldakmi. Mesiace dozadu kto bombardoval letisko, kto zostreluje lietadla, kto tam posiela cecencov, azerbajdzancov a kadeakych niemandov, co inu sebarealizaciu nemaju, len strielat a rabovat????
Putin si kupil cely klan Kadyrovcov. Najskor vybombardoval cele Cecensko a potom ho znovu vybudoval. Pritom taky bezchrbtak ako Kadyrov, paaanecku to je na pohladanie. Kludne nechal postrielat svojich protiruskych spolubojovnikov, len tak za prachy a slavu.
Mam obavu ze to iste chce Putin spravit s Donbasom, vybombardovat, zotrocit a dosadit tam bezchrbtaka tipu Zacharcenko.
Kuriozne na tom celom je, ze Rusko pcha tazke prachy do Cecenska, byvalych teroristov ma na svojej strane a ruski veterani z Cecenska tru biedu, kvoli nevyplacaniu dochodkov, lebo vsetko ide do Grozneho, na mesity a na zold pre cecnskych magorov na UA. Boh ochranuj Europu pred touto zberbou a Putinom!!!
ahoj tamaron, tomu sa povie demokracie, vies..? to znamena, ze si kazdy moze povedat svoj nazor, resp vyjadrit nespokojnost bez blbeho pocitu, ze by si bol stihany, zmlateny popripade rovno zabasnuty ako protispolocensky zivel.
Odporúčame